Prognoza tygodniowa 12. – 18.3.2018

Zamieszczony przez dnia Mar 11, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: okres przejściowy – część 2.: ruszyć do przodu, ale z rozwagą / przeszkody, ból, kryzys i niepowodzenia jako sprawdzian / odwaga i łaska, wola i oddanie w odpowiednich proporcjach

 

Po ogólnie raczej pokrzepiających sygnałach i doświadczeniach minionego tygodnia teraz, przynajmniej na początku, odniesiemy wrażenie, że szczęśliwy los się od nas odwrócił, przypomną o sobie dawne cienie i słabości.
Poczujemy dużą potrzebę aktywnego działania, zwłaszcza w sferze związków i komunikacji, nadal bardzo silna będzie chęć zaangażowania się i „zrobienia” czegoś. Z drugiej strony wyraźnie dadzą o sobie znać granice możliwości. Utrudnienia i przeszkody, ale również wewnętrzne blokady czy lęki zahamują nasz zapał albo nas zastopują. Poza tym do głosu dojdą niepewność i zwątpienie we własne umiejętności, w obraną drogę albo w sens życia. Krótko mówiąc: pomimo dużej siły woli, która zechce się zamanifestować, okoliczności często pokażą, że wielu rzeczy nie możemy zrealizować tak, jakbyśmy tego chcieli albo jak planujemy. Wewnętrzne lub zewnętrzne kryzysy sprawią, że zakwestionujemy obraną drogę, niepowodzenia lub (pozorne) klęski wywołają zwątpienie we własne kompetencje albo w zajmowaną pozycję. Dodatkowo tragiczne wydarzenia, bolesne wnioski i doświadczenia wzbudzą poczucie bezsensu i bezradności.

Paradoksalnie możliwe będą również bohaterskie czyny i wielkie osiągnięcia. Niektóre osoby przejdą siebie i odkryją dotychczas niedostrzegany potencjał. Nieoczekiwanie mogą otworzyć się przed nami jakieś drzwi i nastąpią istne cuda.
Metaforą wielu wydarzeń tego tygodnia będzie rozkręcone koło fortuny: po udanym przedsięwzięciu przyjdzie pora na test, po okresie wzrostu i spełnienia – faza ograniczeń, po pokonaniu trudności – konieczność umocnienia pozycji. Ewentualnie po rozstaniu czeka nas powrót, po niepowodzeniu, złożeniu ofiary i pożegnaniu – zmartwychwstanie, po zwątpieniu pojawią się nowe nadzieje i dotychczas niedostrzegane możliwości.

Cała szuka polega teraz na tym, żeby odróżnić sytuacje, w których szczególne zaangażowanie, samodyscyplina i wytrwałość pomogą nam przezwyciężyć przeszkody i pozwolą osiągnąć przełom, od tych, w których należy wykazać się cierpliwością, akceptacją, zrozumieniem i współczuciem (względem siebie i innych), ponieważ każda próba wymuszenia czegoś spowoduje tylko pogorszenie.

Z astrologicznego punktu widzenia pierwsza opcja dotyczy głównie związków, umów, kwestii prawnych, komunikacji, mediów, nauki i wiedzy, zaś druga – konkretnych aktywności, asertywności, siły przebicia, jak również realizacji pomysłów, wizji i przekonań, kwestii dotyczących osobistej integralności czy autorytetu.
Ostatecznie chodzi o to, żeby znaleźć równowagę między działaniem a przystopowaniem. Odpowiedzcie sobie na następujące pytania: Gdzie trzeba zaakceptować istniejący stan rzeczy i pogodzić się z nim, a gdzie nie popuścić i działać? Gdzie można zaangażować wolę do pokonania przeszkód, trudności i blokad? A gdzie trzeba zobaczyć, że w danej chwili stoimy w obliczu dylematu, jesteśmy w ślepej uliczce, w sytuacji, w której nie ma można sensownie zadziałać, najlepiej po prostu zatrzymać się i zająć drobnostkami, które w danej chwili są możliwe do wykonania. Jeśli uda się Wam to rozróżnić, to karta losu odwróci się na lepsze i zostanie otwarty nowy rozdział.

 

Nie rezygnować, nie poddawać się!


Gorzej, jeśli na takie doświadczenia zareagujemy złością, gniewem, bezwzględnością, krytyką i uprzedzeniami. Wtedy może dojść do gwałtownych, częściowo niekontrolowanych wybuchów gniewu, kampanii nienawiści, oskarżeń czy wszelkiego rodzaju polowań na czarownice; ewentualnie zostaną także przerwane procesy, które ostatecznie okazały się pozytywne. Równie niebezpieczna będzie postawa wyrażająca rezygnację czy zgorzknienie, w rodzaju „i tak nic nie wskóram”. W takim przypadku górę wezmą niszczycielskie siły (furia, sarkazm, cynizm, okrucieństwo).

Nadal trzeba też pamiętać, że nadchodzące tygodnie przyniosą jeszcze istotne zmiany, zwłaszcza w odniesieniu do podjętych decyzji, konkretnych działań, negocjacji oraz pozyskanych wcześniej informacji. Dlatego nie wyciągajcie pochopnych wniosków. Najlepiej potraktujcie to, co teraz będzie możliwe, jako pierwszą ważną, ale tymczasową stację w dłuższym procesie. Bądźcie uważni i ostrożni, zadbajcie o odpowiednią dawkę (fizycznego) ruchu i uzbrójcie się w cierpliwość, jeśli sprawy nie pójdą zgodnie z Waszym oczekiwaniami.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK wzrośnie potrzeba klarownych struktur i konkretnych działań. Z jednej strony tego dnia wykażemy się dyscypliną i uwagą, które są potrzebne, aby precyzyjnie wykonać zadanie, a z drugiej – po południu da o sobie znać niecierpliwość i frustracja, jeśli jakieś sprawy będą wymagały więcej czasu, niż zakładaliśmy. W przypadku trudności i blokad pamiętajcie, że „cierpliwość popłaca”, wtedy istnieją spore szanse na sukces. [Księżyc w Koziorożcu].

WTOREK i ŚRODA przyniosą nam dość mieszany program. Z jednej strony w tych dniach zapanuje duża otwartość na rzeczy nowe, ekscytujące i inspirujące spotkania czy odkrycia oraz gotowość zajęcia się nietypowymi tematami. Z drugiej strony grożą niepowodzenia i frustracje. Również we wszelkiego rodzaju związkach możemy wykorzystać działające teraz energie do tego, aby wyjaśnić ustalenia i zobowiązania, a tym samym uzyskać jasny obraz sytuacji. Porozmawiajcie o swoich zamiarach i potrzebach, bądźcie gotowi potraktować stanowisko drugiej strony (jej pragnienia i granice) równie poważnie jak własne. W ten sposób wzmocnicie i utrwalicie to, co jest spójne oraz zobaczycie, co przestało Wam (już) odpowiadać.
Aktualne konfiguracje astrologiczne mogą być trudne dla osiągnięcia konkretnych celów czy realizacji jakichś koncepcji. Uwaga na silną skłonność do zatracania się w utrwalonych wyobrażeniach i ulegania frustracji, jeśli sprawy nie pójdą po naszej myśli! Postarajcie się nie osądzać siebie ani innych za popełnione błędy. [Księżyc w Wodniku, Wenus kwadratura Saturn 9°]

W CZWARTEK i w PIĄTEK emocje nieco opadną. W tych dnach wzrośnie wrażliwość, a także tęsknota za harmonią i spokojem. Najlepiej poszukajcie teraz okazji, żeby wycofać się z codziennej gonitwy i poświęcić sprawom, które Was poruszają czy inspirują.  Jeśli będziecie mieli dostatecznie dużo czasu, aby przemyśleć swoje ideały i pragnienia, to możecie liczyć na głębokie doznania, a nawet cudowne wizje. Z aktualnie działających energii skorzystają też projekty artystyczne albo odpoczynek na łonie natury. Pora nie sprzyja natomiast działaniom wymagającym jednoznacznego ukierunkowania czy rzeczowej, obiektywnej postawy. [Merkury kwadratura Lilith 15°].

 

Nów Rybach


W czasie WEEKENDU nastroje znowu ulegną zmianie i nastąpi reorientacja. SOBOTA rozpocznie się dość refleksyjnie i powściągliwie. Zaraz po południu (o 14.11) nastąpi nów w 27° Ryb. To dobry moment, żeby się zatrzymać i zająć własnymi ideałami. Niewykluczone, że do głosu dojdą również głęboko ukryte tęsknoty albo zdołamy uchwycić przeczucie czy wizję dostępnego, lecz dotychczas niewykorzystanego potencjału. [Księżyc w Rybach]
Po południu i wieczorem klimat ulegnie wyraźnej zmianie – powrócą żądza czynu i zdecydowanie oraz chęć aktywnego działania. W NIEDZIELĘ wzrośnie impulsywność i potrzeba osiągnięcia czegoś konkretnego albo fizycznych zajęć. Jednocześnie nie będzie nam łatwo przeforsować swojego stanowiska i postawić na swoim. Niewykluczone, że tego dnia ożyje również stara rywalizacja lub walka o władzę pomiędzy płciami. Osoby, które wychwycą te agresywne impulsy bądź stare historie oparte na schemacie kat-ofiara i w sposób otwarty stawią im czoła, mogą uzyskać ważny impuls dla nowej współpracy. Gorzej, jeśli górę wezmą nienawiść, wrogość, próby poniżenia kogoś czy szukania winnych. W takim przypadku grożą nieoczekiwane, nagłe wybuchy wściekłości. [Księżyc w Baranie, Wenus kwadratura Lilith 15°]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »