Zaćmienie Słońca 15.2.2018 r., czyli róbta co chceta!

Zamieszczony przez dnia Lut 7, 2018 | 10 komentarzy

Zaćmienie Słońca 15.2.2018 r., czyli róbta co chceta!

15 lutego o 21.51 nastąpi nów, a wraz z nim częściowe zaćmienie Słońca. Zjawisko będzie widoczne w Argentynie, Chile, Paragwaju, Urugwaju i na Antarktyce, częściowo również na Oceanie Atlantyckim oraz Pacyfiku.

Z astrologicznego punktu widzenia przypada ono w 28° Wodnika, niemal w dokładnej opozycji do ubiegłorocznego zaćmienia Słońca w Lwie. O ile to ostatnie kładło nacisk na indywidualizm, elitaryzm, dramatyzm i wiarę we własne siły, o tyle to wiąże się z umiejętnością pracy zespołowej, wizjonerstwem, nagłymi zmianami i oryginalnymi, nowatorskimi działaniami.

Jak podczas każdego nowiu będzie to czas złożenia ziarna – narodzin nowych pomysłów, wizji, koncepcji. Trzeba jednak pamiętać, że tym razem chodzi o rzeczy długoterminowe, które znacząco wpłyną na nasze życie. Coś ewidentnie się kończy, a coś innego zaczyna!
Słońce i Księżyc utworzą koniunkcję z Merkurym i kwadraturę z Jowiszem w Skorpionie. Wenus w tym czasie znajdzie się już w Rybach w sekstylu z Saturnem w Koziorożcu, a Mars w Strzelcu da kwadraturę do Neptuna.

Dwie drogi rozchodziły się w lesie, A ja? Ja obrałem tą mniej uczęszczaną. I to właśnie wszystko odmieniło. „Droga”, Robert Frost

 

„Na pograniczu znaków Wodnika i Ryb płyną fale światów subtelnych, ważna staje się umiejętność wychwytywania informacji, przetwarzania ich, co wymaga energii i uwagi. Jeśli narzędzie psychofizyczne nie jest dostosowane do fali radiacyjnej, to pojawia się nostalgia za czymś nieosiągalnym.” [1]
Wtedy lot w przestworzach może zakończyć się upadkiem Ikara…

Znak Wodnika będzie teraz dodatkowo wsparty obecnością Merkurego, co spotęguje dominację elementu intelektualnego – kluczową rolę odegrają rozmowy, komunikacja, spotkania osób o podobnych zapatrywaniach, genialne, rewolucyjne myśli, olśnienia i zaskakujące informacje.
To czas nagłych zmian, niekonwencjonalnych rozwiązań, przełomów i wyboru nowych opcji, których wcześniej nie braliśmy pod uwagę albo których nie mieliśmy śmiałości wypróbować. Niewykluczone, że wiele osób w końcu uwolni się od ciążących im wzorców, uczuć czy zachowań.
Jeśli nie będziecie zbyt teoretycznie podchodzić do sprawy i przezwyciężycie napotkane przeciwności losu, to znajdziecie sprzymierzeńców, nauczycieli, przewodników i osiągniecie sukces.

 

To dobry czas dla przyjaźni, na dołączenie do grupy, którą łączy tzw. braterstwo intelektualne, partii, stowarzyszeń, związków, zespołów mających wspólne zainteresowania.
Znak Wodnika symbolizuje uniwersalną przyjaźń, wolność, niezależność, bezinteresowność, ekscentryczność, przełamanie blokad, działanie dla dobra większej społeczności, więzi społeczne, wzniesienie się ponad podziałami. I te cechy wysuną się teraz na pierwszy plan.

Na poziomie globalnym może jednak wzrosnąć niepokój, dojść do demonstracji w imię obrony praw człowieka, rozruchów, a nawet rewolucji. W konstruktywnym przypadku nastąpi przełom w rozmowach pokojowych, negocjacjach dotyczących uwolnienia kogoś albo w kwestiach związanych z organizacjami niosącymi pomoc humanitarną. O tym będzie się pisało, głośno mówiło i debatowało w telewizji, prasie, radio i w Internecie (Merkury w Wodniku). Mogą też nastąpić anomalie pogodowe albo ekstremalne zjawiska naturalne.
Władca zaćmienia – Uran – znajdzie się w korzystnym posadowieniu (sekstyl) do nowiu, co będzie sprzyjać rewolucyjnym postawom, nagłym zrywom i nieoczekiwanym zwrotom akcji.

W centrum uwagi mogą też znaleźć się sprawy dotyczące: techniki, nowoczesnych technologii, branży komputerowej, elektroniki, nawigacji, lotnictwa, meteorologii, optyki, astronautyki, astrologów, okultystów, homeopatów i jasnowidzów.  Niewykluczone, że w tych dziedzinach zostaną zainicjowane nowatorskie przedsięwzięcia, nastąpi istotny przełom albo pojawią się nowi liderzy.

 

Uwaga!


Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby nie przesadzić, nie przeinwestować, nie przebrać miary. Zwłaszcza jeśli idzie o kwestie finansowe, kredyty, pożyczki istnieje spore prawdopodobieństwo przecenienia własnych możliwości. Jowisz znajdzie się w koniunkcji z Unukalhai, która ma  naturę  Plutona,  Słońca  i  Księżyca.  To jedna z najtrudniejszych  gwiazd stałych, która może całkowicie zniweczyć naturalne rytmy  życia  człowieka. W połączeniu z Jowiszem daje oszustwa, wygnanie, uwięzienie  lub emigrację.
Dodatkowo zaćmienie nastąpi w kwadraturze z Algol, która również do przyjemnych nie należy – jeśli przesadzimy, to potem chwyci nas za gardło i odbierze mowę ze zdziwienia, że zrobiliśmy coś, czego wcale nie zamierzaliśmy. Bo przecież nie tak miało być…

Pamiętajmy, że mamy do czynienia z zaćmieniem, więc wyładowania tego układu mogą manifestować się przez kolejne pół roku, a ich skutki będą często inne od oczekiwanych. Zaćmienie w pierwszym rzędzie odczują osoby, które w swoich horoskopach mają obsadę 23-28 Wodnika, Skorpiona, Lwa i Byka.

W tym czasie urodziny obchodzą: Dorota Rabczewska (Doda), Roman Kostrzewski, Jane Seymour, Piotr Kaczkowski.

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved
Zdjęcia źródło: Pixabay

 

[1] Ariadna Misterium, L. Zawadzki, Studio Astropsychologii 2004. p.324.

10 komentarzy

 1. Witam Pani Moniko, to zacmienie bedze dokladnie na moim Merkurym, w IV domu. Nasza corka, podwojna Panna (Slonce i AC) 16.02 przeprowadza sie zagranice na sutdia, jej wymarzone.
  A ja razem z mezem, walczymy z firma budowlana, ktora remontowala nasz dom w 2016 roku.
  Nie wiem czego mam sie spodziewac? Merkury robi tylko pozytywne aspekty (trygon Uran i AC, sekstyl Venus), ostatni rok byl bardzo trudny pod katem zawodowym i zdrowotnym. POzdrawiam AK

  • Pani Anno, na pewno słowami kluczowymi są w tym przypadku informacja i komunikacja (wyjazd). Mogą pojawić się jakieś zaskakujące wiadomości, ew. nieprzewidziane sytuacje w podróży. Manifestacja układu zależy jednak od całości, tzn. trzeba wziąć pod uwagę, czym włada Merkury (na wierzchołkach których domów są posadowione znaki Bliźniąt i Panny – one wskażą, w jakich obszarach napłyną informacje i pojawi się coś nowego) oraz jakie aspekty do horoskopu tworzą pozostałe sygnifikatory zaćmienia. Na pewno lepiej nie podejmować w tym czasie żadnych decyzji związanych z domem ani nie podpisywać umów. Wyjazd córki sam w sobie jest już bardzo dużą zmianą i na pewno powoduje w Pani ogromne wewnętrzne poruszenie (rozważania typu: jak to będzie…?). Proszę być dobrej myśli (Merkury:)! Serdecznie pozdrawiam, Monika

   • Dziekuje Pani Moniko! Bedziemy uwazac.
    Wszystkie umowy po ostatnich doswiadczeniach sa szczegolowo sprawdzane.
    Bliznieta IX dom i Panna XI, czyli zagranica i przyjaciele (-:
    Jowisz robi zerowy trygon do mojego Slonca w V domu a Uran koniunkcje do DC. Tranzyt ma sie zakonczyc pod koniec marca. Rozwodu nie planujemy(-;

    U naszej corki zacmienie na ksiezycu w VI domu w opozycji do jej stelumm w XII domu (Venus, Merkury i Wezel w Lwie). Ksiezyc wlada XI domem i znowu przyjaciele, ale tez spelnienie marzen- rozpoczyna 19.02. studia, ktore byly jej marzeniem (aktorstwo). Bardzo trudno jest dostac sie na panstwowe uczelnie, jej sie udalo za pierwszym razem. Z setek kandytatow, byla jedna z 5! To naprawde ogromny sukces.
    Do tego po relokacji jej Slonce z XII domu przechodzi do I domu i jest w w zerowej koniunkcji do AC. Wiec mysle bardzo pozytywnie i wizualizuje pozytywna przyszlosc (-:

    Pozdrawiam serdecznie
    Annak

    • Życzę powodzenia – Państwu i córce! 🙂
     Pozdrawiam
     Monika

 2. Pani Moniko,
  uwielbiam Panią czytać, rzeczowo, konkretnie, inspirująco tu jest 🙂
  Zaćmienie przypada dokładnie na moim DSC, ale na koniuszku VI domu, co oznacza, że poprzednie zaćmienie Słońca z sierpnia było dokładnie na moim ASC. Obecnie dodatkowo Jowisz z IV domu, w trygonie do natalnego Księżyca w Raku w 11 domu. Nów w kwadraturze do natalnego Słońca w 10 domu (0 stopni Bliźniak). Natomiast Pluton w trygonie do stellum w II domu (Pluton, Jowisz, Uran w Pannie), a Jowisz w sekstylu do tego samego stellum.
  Wiem, że to tylko skrawek, ale co istotnego nasuwa się Pani w związku z tym zaćmieniem vs ww. sytuacja?
  z góry bardzo dziękuję,
  Ella

  • Pani Ellu, ogólnie rzecz będzie dotyczyć wpływu innych osób na Pani życie, zwłaszcza tych, z którymi istnieje związek formalny, usankcjonowany umową prawną (mąż, pracodawca, wspólnik). Ich zachowanie i działania nie będą po Pani myśli i mogą znacząco godzić w poczucie własnej tożsamości, pozycję społeczną, tzw. karierę. Szczegół i konkret zależy od całości horoskopu – wpływu pozostałych sygnifikacji na natywnik. W pewien sposób wrócą również – ulegną zamknięciu, „naświetleniu” lub podsumowaniu – sprawy z końca sierpnia 2017 oraz zabiegi (kosmetyczne, operacyjne itp.), które przez ostatnie miesiące wykonywała Pani na sobie.
   Życzę powodzenia, pozdrawiam
   Monika

 3. Zacmienie będzie na moim sloncu w 5 domu. Słońce w 26,57 stopni Wodnika. Ascendenty około 2 stopnia wagi. Czyli słońce wladca 11 domu. Słońce niestety w kwadraturze do marsa 25.53 stopnia w skorpionie i do Neptuna ok. 28 stopnia w skorpionie. W solari uszu zacmienie przypada na dom 6. Jaka interpretacja jest tutaj zasadna. Ponieważ w 5 domu natalnym w 15 stopniu jest ksiezyc w wodniku to znaczy ze uruchamiam się procesy 5 domu 11 tego? Czy 6 tego? Czy utrudnienie z Jowisza z 2 domu może coś tutaj zespsUC. Uran jest na ascende necie w natalnym będzie w sekstylu do zacmienia i w 8 domu na wierzcholku

 4. W natalnym uran jest na ascende nie wagi wok 3 stopniu. Słońce w 5 domu w Wodniku w 26. 56 Wodnika. Niestety słońce jest w kwadraturze do marsa i Neptuna w skorpionie. Jak to można interprerowac. Także w natalnym w 5 domu w wodniku okolo 15 stopnia jest ksiezyc. Pozdrawiam

  • Pani Gosiu, podobnie jak w poprzednim przypadku: w pierwszym rzędzie należy przyjrzeć się domowi natywnemu, w którym występuje zaćmienie. Piąty jest związany z autoekspresją, dziećmi, przyjemnościami, romansami itp. Te tematy będą „zaćmione”, natomiast fakt, że w solariuszu przypada ono na dom szósty wskazuje, że dodatkowo w grę wchodzą kwestie zdrowia, pracy, dnia codziennego. Idąc nalej, należy sprawdzić też dyrekcje i progresje. Jowisz może wyolbrzymić oczekiwania, aspiracje, potrzeby i da skłonność do przesady, której należy się wystrzegać.
   Życzę powodzenia i udanego roku solarnego
   Monika

Wyślij komentarz

Translate »