Całkowite zaćmienie Księżyca i Blue Moon 31.1.2018 r.

Zamieszczony przez dnia Sty 25, 2018 | 1 komentarz

Całkowite zaćmienie Księżyca i Blue Moon 31.1.2018 r.

31 stycznia o 14.26 nastąpi pełnia w znaku Lwa (11°36).
Będzie ona wyjątkowa, po pierwsze dlatego, że to Blue Moon (mianem Niebieskiego Księżyca nazywana jest druga pełnia w miesiącu; pierwsza miała miejsce 2 stycznia), po drugie z uwagi na towarzyszące jej całkowite zaćmienie Księżyca – 49 w cyklu saros 124, które zaobserwują mieszkańcy Ameryki Północnej, Azji i Australii. W Polsce nie będzie ono widoczne.

Astrologicznie zjawisko przypada w pobliżu aktualnej pozycji Ceres, także niedaleko gwiazdy Acubens, która należy do tzw. Gwiazd Magicznych. Acubens uchodzi za niebiańskiego opiekuna astrologów, ma naturę Urana, Neptuna oraz Słońca. Daje nieoczekiwane sukcesy, powodzenie, wygrane, bogactwo. To gwiazda odkryć, przenikania w przyszłość, wynalazczości, proroctw.

Nadchodzące zaćmienie będzie mniej absorbujące fizycznie, za to ważne pod względem psychicznym. Znajdziemy w sobie odwagę do wykonania śmiałych posunięć, ale prawdopodobnie postanowimy z nimi zwlekać aż do ostatniej chwili.
Jak podczas każdej pełni wzrośnie teraz skłonność do emocjonalnych reakcji, a zwłaszcza do egzaltowanych, dramatycznych uniesień i teatralnych gestów (Lew). Koniec miesiąca zachęca do imprez, spotkań towarzyskich, zabaw oraz szukania uznania. Warto optymistycznie spojrzeć w przyszłość (koniunkcja Księżyc – Głowa Smoka) i postawić na własne talenty.
Na poziomie indywidualnym mogą pojawić się napięcia na linii wolność, równość, poczucie więzi z innymi ludźmi, przyjaźń i wspólne ideały a potrzeba autoekspresji, dramatycznego wyrażenia swoich emocji, teatralnych przeżyć, wspaniałomyślnych gestów.

W tym czasie dużą rolę odegra konieczność osiągnięcia równowagi pomiędzy realizacją indywidualnych potrzeb (Lew), a uczestnictwem w życiu społecznym (Wodnik). Zapragniemy dać wyraz swoim uczuciom, zasłużyć sobie na cudze uznanie, być ważni; najlepiej, aby doceniono naszą osobowość, nasz zapał i to, co sobą reprezentujemy.
Z kolei Słońce bardzo świadomie będzie skłaniać do działań na rzecz społeczności (grupy, wspólnoty, partii), likwidować zapędy ego (Lew) na rzecz dobra ogółu (Wodnik).
Podejmowane w takim czasie próby bicia rekordów, zwłaszcza w bardzo oryginalnej dziedzinie albo zwykłe popisy, będące wyrazem brawury i głupoty, mogą zakończyć się trwałym kalectwem.

 

Księżyc


Księżyc w drugim dekanacie Lwa jest „miłościwy”. Możemy jednak mieć problem z uzyskaniem łaski, jeśli będziemy nadmiernie obsypywać komplementami, prezentami czy adorować tych, których przychylność chcemy sobie zaskarbić. Poza tym zaćmienie w drugim dekanacie Lwa sprzyja artystom i dzieciom.
Księżyc tradycyjnie reprezentuje zasadę żeńską i jest związany z macierzyństwem, natomiast Ceres rządzi niezależnością kobiet. Dlatego możemy spodziewać się, że nadchodząca pełnia postawi w centrum uwagi kwestie matek pracujących i samotnie wychowujących dzieci. Ogólnie prawa i swobody kobiet będą ważnym tematem tego zaćmienia. Powszechną uwagę przykują sprawy dotyczące obowiązku alimentacyjnego, opieki nad dziećmi oraz poddziału praw rodzicielskich po rozwodzie.
Istotnym zagadnieniem w najbliższych dniach będzie też wolność i niezależność. Niektóre osoby zechcą pokazać, że są ważniejsze i lepsze od innych, w efekcie dojdzie do aktów niesprawiedliwości i nierówności. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy sobie równi i wszyscy jedziemy na tym samym wózku.

 

Skandale, oszustwa i zdrowie psychiczne


Zaćmiony Księżyc utworzy kwinkunks z Neptunem. Manifestacją tego układu mogą być pomyłki, oszustwa, podejrzenia, nieufność, które spowodują rozpad związku. Niekorzystne połącznie zaćmionego Księżyca z Neptunem nie sprzyja też zdrowiu psychicznemu.
Ponadto w tym czasie może dojść do skandali, poważnych oszustw, rozczarowań i strat. Emocjonalne konflikty doprowadzą do silnych napięć. W efekcie niektóre osoby osiągną punkt, w którym eksplodują albo doznają załamania.
Jeśli zadbamy o swoje zdrowie psychiczne, to koniec miesiąca może być dla nas bardzo ważnym, wręcz przełomowym momentem. Energie sprzyjają podejmowaniu odważnych, radykalnych decyzji, z jednej strony uwolnieniu od ciążących nam balastów i świadomemu zaangażowaniu w realizację planów, z drugiej demonstrowaniu własnej godności, wspaniałomyślności i dumy.

W optymalnym przypadku znajdziemy teraz równowagę pomiędzy potrzebami własnego ego a dobrem grupy i naszą w niej obecnością. Chodzi o to, aby indywidualne, własne emocje i wewnętrzne potrzeby były potraktowane na równi z żądaniami większej społeczności, a serce szło w parze z intelektem.
Ponieważ Słońce utworzy koniunkcję z Ogonem Smoka i Wenus, to przy okazji do głosu dojdą kwestie dotyczące wartości, w tym finansów, miłości, kobiecości i związków. Niewykluczone, że nagle spotkamy kogoś, kto kiedyś był obiektem naszych uczuć.

 

Pełnia


Pełnia oznacza kulminację cyklu zapoczątkowanego przez ostatni nów, ujawnia to co zostało zrobione i nadaje konkretną formę poczynionym wysiłkom – przynosi nagrody, uznanie, owoce i wymierne rezultaty albo konflikty, napięcia i destabilizację.
Podczas opozycji Księżyca do Słońca wzrasta liczba wypadków drogowych, samobójstw, przestępstw, chuligańskich wybryków, ale również wiele spraw wychodzi na jaw i często sytuacja wyjaśnia się. W tym czasie wzrasta nerwowość, niezadowolenie, niepokój wewnętrzny i emocjonalne huśtawki. Dla jednych dwie kolejne noce mogą być bezsenne, innym przyniosą piękne, prorocze sny.
Grożą pożary (w miejscach rozrywki), osunięcia się ziemi, zawalenie murów lub ścian oporowych, tragiczne wypadki z dużą liczbą ofiar, anomalie pogodowe.

 

Zaćmienie Księżyca


Ogólnie zaćmienia Księżyca są bardziej intensywną formą pełni. Emocje i przeżycia psychiczne biorą wtedy górę nad wolą i rozumem, a skutki działań czy decyzji podjętych w takim okresie mają charakter długotrwały, czasami na stałe zmieniają bieg życia danej osoby.
Oddziaływanie zaćmień zazwyczaj manifestuje się w ciągu kilku kolejnych miesięcy. To czy i w jaki sposób będą oddziaływać na nasze życie, zależy od konkretnego horoskopu urodzeniowego.

Zaćmienie Księżyca z 31 stycznia w pierwszym rzędzie odczują osoby urodzone tego dnia oraz wszyscy, którzy w swoich horoskopach mają obsadę 10-13 stopnia Lwa i Wodnika.

Niech ten czas skłoni nas do otwarcia serc i poszukania źródła tego, co decyduje o naszej wyjątkowości oraz unikalności.

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved
Zdjęcia źródło: Pixabay

Wyślij komentarz

Translate »