Prognoza tygodniowa 15-21.1.2018

Zamieszczony przez dnia Sty 14, 2018 | 0 komentarzy

Prognoza tygodniowa 15-21.1.2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia:  pomiędzy jednym a drugim etapem / skupienie / reorientacja / inspirujące albo szokujące informacje / być czujnym – wychwycić nowe impulsy oraz wrażenia

 

Po intensywnym (z astrologicznego punktu widzenia) tygodniu, teraz emocje wyraźnie opadną i zrobi się spokojniej. Do głosu dojdzie potrzeba równowagi psychicznej, klarowności, stabilności i oparcia. Dominować będą powaga, ostrożność, uważność i dokładność. Dlatego takimi cechami warto również wykazać się w życiu codziennym.

W efekcie to dobra pora, aby przyjrzeć się doświadczeniom, impulsom i wydarzeniom minionych dni oraz tygodni, przetrawić je i przepracować, a w optymalnym przypadku znaleźć wewnętrzne ugruntowanie.
Konfiguracje sprzyjają wnikliwym pracom nad wybranym tematem – warto zbadać jego kulisy i związane z nim konsekwencje oraz stworzyć sobie jasny obraz aktualnej sytuacji czy status quo.  Przy tym niewykluczone, że napływające informacje rzucą zupełnie nowe światło na bieg zdarzeń. Ewentualnie nastąpi przełamanie tabu albo jakieś nieoczekiwane, a nawet szokujące newsy zainicjują zmianę sposobu myślenia i dostarczą impulsu, który znacząco wpłynie na dalszy bieg wypadków.

Zgodnie z innym odpowiednikiem może teraz częściej dochodzić do denuncjacji. Na pierwszy plan wysuną się głównie reguły, ustawy, zasady, granice, gospodarcze, państwowe i społeczne struktury oraz instytucje, kwestie dotyczące odpowiedzialności, kompetencji i autorytetu. W najlepszym razie zdołacie w trwającym od dawna procesie osiągnąć przełom, który pozwoli na reorientację i nowy początek.
Istnieje jednak również spore prawdopodobieństwo, że kiedy napięcie nieco opadnie, zostaną uruchomione procesy, które miały zajść przed tygodniem. W takim przypadku nastąpią spektakularne wydarzenia i sprawy przybiorą niespodziewany obrót.

Na poziomie osobistym układy astrologiczne sprzyjają temu, aby na moment przystanąć, przemyśleć sytuację, uporządkować swoje myśli i życie wewnętrzne. Może uznacie, że wiele rzeczy, które wcześniej miały dla Was znaczenie, teraz przestało się liczyć, i wyznaczycie sobie nowe priorytety. Zredukujcie obciążenie, skoncentrujcie uwagę na tym, co naprawdę istotne! Wtedy stworzycie w swoim życiu przestrzeń dla nowych zagadnień i dobrze wyposażeni ruszycie na spotkanie przyszłości.

W życiu codziennym możemy wykorzystać ten czas, żeby odnaleźć spokój i skupienie. Nie starajcie się niczego wymuszać i działajcie małymi krokami – wtedy osiągniecie najwięcej. Energie nie sprzyjają bardzo dynamicznym działaniom. Warto postawić na pogodę ducha, radość, równowagę i jasny umysł.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i WTOREK silnie wybrzmiewać będą jeszcze tematy i doświadczenia minionego tygodnia. Ogólnie zapanuje refleksyjna, poważna atmosfera oraz duża potrzeba klarowności. W najlepszym razie znajdziecie czas, żeby z jednej strony dokonać introspekcji, podsumować doświadczenia minionego miesiąca oraz gruntownie zająć się przygotowaniami do tego, nastąpi. Wykorzystajcie zdolność do koncentracji na wybranym temacie, dzięki temu podołacie nawet najtrudniejszym wyzwaniom. Przede wszystkim we wtorek nieoczekiwane zwroty akcji i informacje mogą wzbudzić poruszenie i sensację oraz uzmysłowić nam konieczność zmiany kursu. [Księżyc w Koziorożcu, Jowisz sekstyl Pluton]

W nocy z wtorku na ŚRODĘ (o 3.17) nastąpi nów. Jeśli w poprzednich dniach odrobiliście swoje zadanie i zadbaliście o to, co naprawdę istotne, to możecie teraz liczyć na napływ ważnych impulsów oraz zyskać jasny obraz sytuacji. Już w środę poczujemy większe zainteresowanie otaczającym nas światem oraz otwartość na wszystko, co dzieje się wokół.

CZWARTEK i PIĄTEK zdominuje pragnienie kontaktów i rozmów z przyjaciółmi i osobami o podobnych zapatrywaniach. To dwa dobre dni, żeby zająć się sprawą, która nas inspiruje i zachwyca, albo wspólnie z innymi poświęcić jakiemuś hobby. Konfiguracje sprzyjają również zbieraniu informacji dotyczących czegoś, co od dawna nas absorbuje. [Księżyc w Wodniku]

W czasie WEEKENDU zapragniemy znaleźć zrozumienie ponad granicami i różnicami, aby zrealizować wspólne pomysły i wizje. Nie zabraknie nam też wyobraźni ani inspiracji. Warto poświęcić się sprawie, która pobudza nas do nowych pomysłów i wewnętrznie uskrzydla. [Księżyc w Rybach, 20.1. Słońce wstąpi do znaku Wodnika]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »