Prognoza tygodniowa 8-14.1.2018

Zamieszczony przez dnia Sty 7, 2018 | 0 komentarzy

Prognoza tygodniowa 8-14.1.2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: świat w okresie przełomu – następny rozdział: narodziny nowego / zmiany strukturalne: kto decyduje, kto ma władzę i sprawuje kontrolę? / zmiana hierarchii wartości: przeszłość w nowym i innym świetle / komunikacja i media wystawione na próbę: co jest poważne i oparte na faktach?

 

W tym tygodniu w niektórych dziedzinach zostanie otwarty nowy rozdział, w innych wyraźnie zobaczymy, że obrana droga lub dotychczasowa strategia działania straciły rację bytu i trzeba dokonać (niekiedy radykalnej) reorientacji. W związku z tym równocześnie zaczną zachodzić rozmaite, częściowo bardzo zróżnicowane procesy.

Z jednej strony nadal będzie odczuwalna wyraźna od Bożego Narodzenia skłonność do patrzenia na świat z pragmatycznego punktu widzenia, z drugiej nabierzemy energii do działania i wzrośnie napięcie. W jaki sposób zamanifestują się takie wibracje? W najlepszym razie możemy teraz dostarczyć ważnego impulsu do tego, co wkrótce nastąpi, uwolnić się z patowej sytuacji i otworzyć w swoim życiu zupełnie nowy rozdział.
Osoby, które w minionym tygodniu odrobiły „zadanie domowe”, dokonały uczciwej i poważnej oceny aktualnej sytuacji oraz pozbyły się niepotrzebnych obciążeń, znajdą siłę, aby dokonać iście herkulesowych czynów, zaplanować nawet bardzo duże przedsięwzięcia i wprowadzić radykalną zmianę kursu. Dostępne energie mogą też zostać wykorzystane do zrealizowania jakiegoś noworocznego postanowienia albo zrobienia ostatecznych porządków.

Początkowo wiele osób nie będzie zdradzać ochoty na zmiany i ruch, dlatego trzeba liczyć się z tym, że działania czy reakcje nastąpią dopiero w ostatniej chwili, z wewnętrznej lub zewnętrznej potrzeby, braku innego wyjścia albo pod przymusem okoliczności. W takim przypadku najpierw poczujemy swego rodzaju zator. Jednak skoro tylko pojawi się wola i gotowość aktywnego działania albo wyciągnięcia konsekwencji, to uwolnione siły pozwolą nam stawić czoło nadchodzącym wyzwaniom.
Sytuacja zrobi się trudna wszędzie tam, gdzie energie zostaną użyte do utrzymania status quo i zapobieżenia zmianom. W takim przypadku nastąpi swoiste energetyczne spiętrzenie albo blokada, które potem wymkną się spod kontroli i wyładują w destrukcyjny, niebezpieczny sposób. Wtedy zarówno na poziomie osobistym, jak i ogólnym grożą krytyczne, a nawet dramatyczne sytuacje.

 

Słońce/Wenus/Pluton – radykalna transformacja


Także w sprawach dotyczących wartości i związków czekają nas ważne, zasadnicze decyzje. Często będzie tu chodzić o „wewnętrzne wartości”, o to, co jest ważne i trwałe mimo kryzysów. We wszelkiego rodzaju relacjach (osobistych, politycznych, gospodarczych) na pierwszy plan wysunie się kwestia zobowiązań, gotowości pełnego zaangażowania albo uwolnienia, ze wszelkimi tego konsekwencjami.
Ważnym tematem w związkach mogą być teraz również wszelkie formy zależności, próby manipulacji albo gierki o władzę (groźby, wymuszenia, uniki). Ogólnie trzeba pamiętać o tym, że im bardziej ograniczający jest dany związek i im mniejszą pozostawia przestrzeń dla rozwijania indywidualnych pasji czy pomysłów oraz życia zgodnie z własnymi wartościami, tym większe prawdopodobieństwo, że się rozpadnie.
Poświęćcie dostatecznie dużo czasu, aby przyjrzeć się swoim relacjom i wartościom oraz podjąć jednoznaczne decyzje. Niezależnie od tego, czy dokonacie teraz świadomego wyboru, czy też zostawicie sprawy własnemu biegowi, to doświadczenia i wydarzenia tak czy owak dostarczą ważnych impulsów dla przebiegu nadchodzących miesięcy.

Również w odniesieniu do wszelkiego rodzaju kontaktów, informacji i mediów trzeba będzie dokonać oceny sytuacji i ewentualnie zmienić kierunek działania. Przeszkody czy utrudnienia, jakie się teraz pojawią, mogą zmusić nas do ponownego skorygowania własnych pomysłów, myśli czy strategii. Postarajcie się jednak oddzielić informacje, które bazują na konkretnych faktach, od tych, które są odzwierciedleniem Waszych opinii czy przekonań.
Warto wykorzystać działające w tych dniach, potężne energie do tego, aby uporządkować swoje życie, na nowo ukierunkować się i spozycjonować. Bądźcie gotowi przejść samych siebie i wziąć pod uwagę nawet najbardziej niekonwencjonalne rozwiązania. Wtedy istnieją spore szanse na stworzenie podstaw pod owocną, satysfakcjonującą przyszłość.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK początkowo będzie przebiegać miło i dość spokojnie. Potrzeba spotkań i rozmów oraz poznania innych punktów widzenia stworzą otwartą, przyjemną atmosferę. To dobry dzień, żeby podzielić się z innymi pragnieniami, tematami czy pomysłami, które nas inspirują i zachwycają. Niewykluczone, że pojawią się również nowe możliwości. Jednak już po popołudniu da o sobie znać początkowo trudne do uchwycenia napięcie. [Księżyc w Wadze]

 

Miłość, związki i wartości – intensywnie


We WTOREK wyżej opisane procesy osiągną swoje astrologiczne apogeum. W efekcie spotkania, wydarzenia czy doświadczenia tego dnia, nawet jeśli z pozoru banalne, mogą uruchomić ważne procesy. Najlepiej gdybyście mogli teraz poświęcić trochę czasu na określenie swojej pozycji i ocenę sytuacji. [Słońce/Wenus/Pluton 20° Koziorożca, 21.05 Księżyc wstąpi do Skorpiona]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK nadal będą pobrzmiewać echa wydarzeń i doświadczeń z początku tygodnia. W tych dniach odczujemy potrzebę zgłębienia jakiegoś tematu i naświetlenie tła sprawy. Niewykluczone, że uwidocznią się również konsekwencje podjętych wcześniej decyzji albo prawdziwe pobudki naszych zachowań.
Jeśli będziecie gotowi odrzucić uprzedzenia, zdjąć klapki z oczu i zobaczyć sprawy takimi, jakie naprawdę są, to możecie teraz zrozumieć jakąś sprawę w szerszym kontekście i dostrzec nowe możliwości. Dzięki temu stworzycie korzystne przesłanki do podjęcia kolejnych działań i decyzji. [Księżyc w Skorpionie, 11.1. Merkury wstąpi do Koziorożca]

Od PIĄTKU otworzą się nowe perspektywy i wzrośnie potrzeba zmiany kierunku działania oraz planowania przyszłości. Poza tym pod koniec tygodnia do głosu dojdzie  chęć uwolnienia się od wszystkiego, co przestało nam odpowiadać, i pójścia nową drogą. W najlepszym razie warto wykorzystać działające teraz energie do poszukania inspiracji. Szczególnie dotyczy to osób, które są gotowe stawić czoło swoim najgłębszym przekonaniom i motywacji do działania. Wtedy będziecie mogli odnieść z aktualnych układów bardzo duże korzyści i kreatywnie wykorzystać dostępne energie.
Gorzej, jeśli górę wezmą uprzedzenia, fiksacje, utarte wyobrażenia czy skostniały światopogląd, zabraknie gotowości uwzględnienia innych punktów widzenia albo spróbujemy przy pomocy wszelkich dostępnych środków przeforsować własne ideały czy wizje lepszego świata, nie bacząc na innych czy skutki własnego postępowania. [Księżyc w Strzelcu, 13.1. Wenus w kwadraturze do Urana, 14.1. Słońce w kwadraturze do Urana 25°]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »