Prognoza na przełom roku 2017/2018

Zamieszczony przez dnia Gru 18, 2017 | 0 komentarzy

Prognoza na przełom roku 2017/2018

Tegoroczne przesilenie zimowe, które nastąpi 21 grudnia o 17:28, będzie wyjątkowe z astrologicznego punktu widzenia. Mianowicie 20 grudnia do Koziorożca wejdzie Saturn (o 5:47). Ostatnio podobna sytuacja miała miejsce w 1664 roku…

Saturn ma naturę ograniczającą, dyscyplinującą, konserwatywną, daje wytrwałość, oszczędność, ukierunkowanie na cel i mocno spina ambicję. Jego działanie w Koziorożcu będzie wyjątkowo silne, ponieważ jest klasycznym władcą znaku. Apogeum manifestacji przypadnie w 2020 roku, kiedy utworzy koniunkcję z Plutonem (12.1., 23° Koziorożca), a w drugiej połowie roku dołączy do nich Jowisz.

 

Boże Narodzenie – astrologicznie


Tymczasem warto obserwować, jakie informacje, wydarzenia i doświadczenia przyniesie okres przedświąteczny. 21 grudnia Saturn utworzy koniunkcję ze Słońcem w pierwszych stopniach znaku (22:08). Ogólnie aspekt będzie studził optymizm, sprzyjał pragmatycznym postawom, trzeźwej ocenie sytuacji i rzeczowemu podejściu do życia. W Wigilię i następnego dnia przebywający w Rybach Księżyc doda nam jednak wrażliwości, zachęci do szukania inspiracji i ucieczki od codziennych problemów w świat fantazji, sztuki oraz religii. Sylwester powinien upłynąć w luźniej i wesołej atmosferze – Księżyc w Bliźniętach będzie pobudzał do spotkań towarzyskich, rozmów, zabaw, niezobowiązujących flirtów.

25 grudnia do Koziorożca wejdzie Wenus, a 13 stycznia 2018 obok Saturna stanie Merkury (3° Koziorożca). 26 grudnia Słońce połączy się z Lilith (6° Koziorożca), 29 zrobi to Wenus (6° Koziorożca), a 16 stycznia Merkury (8° Koziorożca).
Wszystkie aspekty, które nastąpią pod koniec 2017 i na początku 2018 roku dostarczą nam potężnych impulsów do działania i przyniosą bardzo konkretne manifestacje w postaci przeżyć lub wydarzeń często o poważnym, długotrwałym charakterze. Całkiem możliwe, że będą one wyraźnym sygnałem do rozpoczęcia w życiu nowego rozdziału.
Na pierwszy plan wysuną się sumienność, odpowiedzialność, koncentracja na tym, co najważniejsze, wytrwałość i powaga. To dobry czas na zwarcie małżeństwa i scementowanie związków. Ponadto dużą rolę odegra temat ról społecznych, tego co męskie, a co żeńskie, kto na „górze”, a kto na „dole”.

 

Potężna energia


7 stycznia uściśli się pierwszy duży i jednocześnie bardzo silny aspekt do Jowisza w znaku Skorpiona – koniunkcja z Marsem (18°). Jednocześnie Słońce połączy się z Wenus i z Plutonem (9.1., 20° Koziorożca).
Koniunkcje wskazują zawsze na zagęszczenie energii, aby móc je konstruktywnie wykorzystać, trzeba przyjąć stosowną strategię działania, tj. w swoim parciu do przodu uwzględnić również chwile odpoczynku i refleksji oraz inne punkty widzenia.
Potężnej konfiguracji z początku stycznia będą towarzyszyć z jednej strony bardzo energetyczne działania, szybki rozrost, intensyfikacja, silne doznania seksualne, zgłębianie tematów oraz docieranie do sedna problemu i najgłębszego źródła tajemnicy z zabójczą wręcz prędkością i ogromną przenikliwością, z drugiej – zacieśnienie struktur, związków i układów, wyłonienie nowych, charyzmatycznych, acz urokliwych przywódców i autorytetów. Może dojść do przełamania tabu lub wyjdą na jaw skandale o charakterze seksualnym i/lub finansowym.

Przy korzystnych aspektach do horoskopu urodzeniowego połączenie Marsa z Jowiszem będzie sprzyjać sukcesom, dużym wygranym, skutecznej walce w obronie ideałów, podejmowaniu zdecydowanych, radykalnych działań. Ten układ doda nam odwagi, optymizmu, rozmachu, pozwoli bronić swoich przekonań w sposób zaangażowany – całym sobą.

Przy niekorzystnych oddziaływaniach zintensyfikuje on awanturnictwo, podsyci namiętność i zapalczywość, zagrzeje do boju wszystkich walczących ogniem i mieczem w imię swoich obsesji czy fiksacji. Będziemy świadkami przekraczania granic i naruszania zasad przez tych, którzy twierdzą, że cel uświęca środki. Do głosu dojdą radykałowie po obu stronach barykady – nietolerancja, nieumiarkowanie, dogmatyzm, przecenianie własnych możliwości, skrajne postawy, stawianie wszystkiego na jedną kartę, to tylko kilka negatywnych manifestacji tego połączenia. Brawura, agresja, drażliwość w parze z fanatyzmem sprawią, że możemy spodziewać się zarówno radykalnych posunięć, jak i aktów terroru oraz prawdziwych dramatów.

 

Gwiazdy stałe


Dodatkowo sytuację skomplikuje fakt, że wspomniana koniunkcja przypadnie w midpunkcie pomiędzy silnymi gwiazdami stałymi Zubenelgenubi i Zubenelschemali. Pierwsza daje zwycięstwo w procesach sądowych, szeroką protekcję, honory, sławę,  panowanie i powodzenie w grze, ale również nieszczęścia, niebezpieczeństwo otrucia,  gwałtowną  śmierć, ostre konflikty i fałszywe oskarżenia. Druga przynosi osądzenie, uwięzienie, chroniczne choroby, zbrodnie, niełaskę,  niebezpieczeństwo uwięzienia.

Warto wykorzystać potężne energie, które zostaną uwolnione w pierwszej połowie stycznia do wykonania odważnych kroków w nowym kierunku!

 

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

 

Wyślij komentarz

Translate »