Prognoza tygodniowa 27.11.-3.12.2017

Zamieszczony przez dnia Lis 26, 2017

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: spowolnienie procesów myślowych / określić swoją pozycję / przełom i ponowne rozważenie spraw / wizje i inspiracje – co można zrealizować, a co wymaga korekty? / oszustwa i rozczarowania

 

W trakcie nadchodzącego tygodnia w wielu sferach życia będziemy musieli dokonać oceny aktualnej sytuacji i określić swoją pozycję. Ponieważ konfiguracje astrologiczne przyniosą dość zróżnicowane, a częściowo nawet sprzeczne energie i doświadczenia, to wiele osób może mieć z tym problem.
Po pierwsze nie zabraknie nam teraz inspiracji, poczujemy też dużą gotowość albo chęć zmiany kursu i zrealizowania wizjonerskich projektów. Związana z tym ekscytacja pobudzi nas do działania i doda odwagi, ale może też wywołać wewnętrzny niepokój i narastającą nerwowość.

Jednocześnie pojawi się problem z koncentracją na wybranym temacie, zwłaszcza tam, gdzie chodzi o cele i sposoby działania, ponieważ oprócz skłonności do irytacji wzrośnie też tendencja do rozpraszania się.
W efekcie wystarczą byle błahostki, żeby zboczyć z kursu i stracić cel z oczu. Poza tym nieprzewidziane i zaskakujące zmiany albo nieoczekiwane reakcje mogą utrudnić zachowanie wytyczonego kierunku. Dlatego konstruktywne wykorzystanie dostępnych teraz energii nie będzie łatwe.

Warunkiem pełnego rozwinięcia istniejących możliwości są spora elastyczność, jasne ukierunkowanie oraz jednoznaczna postawa. Osoby dobrze zakotwiczone w sobie, mające dużą samoświadomość i dobry wewnętrzny kompas, a jeśli idzie o konkretne działanie – otwarte na nietuzinkowe rozwiązania, mogą w tych dniach poczynić ważne spostrzeżenia i powziąć pierwsze decyzje w zakresie dalszej strategii.

Niektórzy z nas z goryczą i frustracją stwierdzą jednak, że planowane przez nich przedsięwzięcie było zbyt ambitne albo idealistyczne, że mimo dużych oczekiwań i wytężonych starań poczynionych w minionych tygodniach lub miesiącach nie udało się zrealizować jakiegoś pomysłu czy wizji.
W tym kontekście w centrum uwagi znajdą się głównie wszelkiego rodzaju przywódcy, kadra kierownicza i zarządzająca. Przykładowo wyjdzie na jaw, że pewne obietnice nie zostały dotrzymane, a zwolennicy czy poplecznicy poczują się rozczarowani. W związkach i sprawach dotyczących umów po okresie walki o władzę przyjdzie pora, aby wyruszyć zupełnie nową drogą. Uwaga jednak na skłonność do buntowania się przeciwko wszelkim ustaleniom albo nagłego zrywania umów. Takie zachowanie może znacząco utrudnić znalezienie konstruktywnych, kreatywnych rozwiązań.

 

Opóźnienia i ogólne spowolnienie


Istotną rolę w zachodzących procesach może odegrać fakt, że spowolnieniu ulegnie teraz tok myślenia. Również przepływ informacji może zostać zahamowany, a nawet zupełnie zablokowany. Patrząc z perspektywy Ziemi, 2 grudnia Merkury zatrzyma się, a następnie przejdzie do ruchu wstecznego i do 22 bm. pozostanie w retrogradacji.
W tym czasie do głosu dojdą stare, niezakończone historie, istnieje też większe ryzyko nieporozumień lub błędów.
W efekcie to dobra pora na zatrzymanie się i dokonanie oceny sytuacji pod kątem wydarzeń i procesów, jakie miały miejsce w minionych tygodniach. Wygospodarujcie trochę czasu, aby zadać sobie pytanie, o co tak naprawdę chodzi. Dokładnie sprawdźcie, w co chcecie się zaangażować, do czego zobowiązać i przy czym trwać – mimo przeszkód oraz trudności.
Powyższe szczególnie dotyczy oświaty/kształcenia, handlu, komunikacji i podróży. Niewykluczone, że zostanie też zakwestionowany dotychczasowy światopogląd w zakresie kultury, religii, polityki lub gospodarki. Ogólnie trzeba pamiętać, że wiele pozyskanych teraz informacji i podjętych decyzji będzie miało tymczasowy charakter. Aby uzyskać jasny obraz sytuacji i podjąć ostateczne decyzje, musicie poczekać do końca roku, a nawet do stycznia 2018.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i WTOREK z jednej strony pojawi się tęsknota za lepszym światem i związana z nią skłonność do dostrzegania głównie potencjału lub idealnego stanu jakiegoś zagadnienia. Z drugiej strony chodzi też o to, aby poważnie zająć się wybranym tematem, określić priorytety i skoncentrować na tym, co ważne. Najlepiej świadomie wygospodarujcie trochę czasu, aby przemyśleć sprawę, która szczególnie leży Wam na sercu. Spróbujcie też sformułować swoje myśli i uczucia. Wtedy będziecie mogli zrozumieć wiele ważnych rzeczy. Poza tym grożą opóźnienia informacyjne lub komunikacyjne. [Księżyc w Rybach, Merkury w koniunkcji z Saturnem 28° Strzelca]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK zapanuje opisana powyżej atmosfera euforii i przełomu. W tych dniach zapragniemy aktywnie przystąpić do działania i coś zorganizować, nie zabraknie też ciekawych pomysłów. Warto wykorzystać ten czas na realizację przedsięwzięcia, które od dawna nas absorbuje.
Gorzej, jeśli górę weźmie impulsywność w działaniu lub mowie/piśmie, bez zważania na potencjalne konsekwencje. Poszukajcie teraz takich wyzwań, które wymagają sporo uwagi i kreatywności, zadbajcie też o odpowiednią dawkę ruchu. Jednocześnie trzeba liczyć się z nieoczekiwanymi reakcjami innych. [Księżyc w Baranie]

PIĄTEK i SOBOTA znowu stoją pod znakiem sprzecznych energii i impulsów. Poczujemy napięcie, chęć uwolnienia się od wszystkiego, co nas ogranicza albo zrobienia czegoś zwariowanego. Nie zabraknie nam też niezwykłych, kreatywnych pomysłów. Dodatkowo w tych dniach pojawi się większa potrzeba bezpieczeństwa i stabilności. Energie sprzyjają wszelkim nietuzinkowym oraz twórczo-kreatywnym projektom. Możemy zorganizować burzę mózgów, która wyłoni interesujące pomysły. Gorzej, jeśli powodowani potrzebą bezpieczeństwa będziemy uparcie przy czymś obstawać albo odwrotnie – jednym pociągnięciem zechcemy wszystko zmienić. [Księżyc w Byku, Wenus wstąpi do znaku Strzelca, Mars opozycja Uran w Baranie 26°]

 

Pełnia w Bliźniętach


W NIEDZIELĘ o 16.47 przypada pełnia, która stanowi energetyczne apogeum tego tygodnia. Ten i następny dzień zdominuje chęć kontaktów i rozmów, poza tym na nasze odczucia wpłyną ekstrawaganckie pomysły lub wizje. Jednocześnie wzrośnie skłonność do rozproszenia uwagi, możemy mieć problem z logicznym myśleniem oraz koncentracją na konkretnym temacie.
Warto zająć się czymś, co pozwoli nam odpłynąć w świecie fantazji albo w innych wymiarach. Niewykluczone, że pojawią się też nowe, ważne wglądy i wizje. Nie pora na zadania wymagające dyscypliny czy precyzji. Poza tym duża wrażliwość będzie sprzyjać nadmiernie gwałtownym reakcjom. Dajcie sobie trochę czasu, zanim wyciągniecie definitywne wnioski z pozyskanych tego dnia informacji. [Księżyc w Bliźniętach, Jowisz trygon Neptun w Rybach 12°]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »