Prognoza tygodniowa 16-22.10.2017

Zamieszczony przez dnia paź 15, 2017

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: nów: związki i wartości / nowe perspektywy, obserwacje i wnioski / ideały i ideologie / „prawda” ma wiele twarzy

 

Po turbulencjach minionego tygodnia teraz nadejdzie czas na wyciągnięcie wniosków. Nowe informacje pozwolą nam spojrzeć na sprawy z innej perspektywy i przygotować się do wykonania kolejnych kroków.
Przede wszystkim tam, gdzie odważnie stawiono czoło problemom i napięciom, w tym tygodniu może nastąpić zwrot ku lepszemu. Jeśli byliście gotowi poważnie zająć się problemami – zarówno tymi wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi – a przy tym uszanować swoje słabości oraz granice innych ludzi i poszukać możliwie najlepszych rozwiązań, to nieoczekiwanie otworzą się przed Wami ciekawe możliwości.

Na tapecie znajdą się nowe, niekonwencjonalne pomysły, zdołamy też rozpoznać tematy, które leżą u podstaw jakiegoś procesu lub konkretnego wydarzenia oraz ujrzeć je w szerszym kontekście. Uzyskane w ten sposób informacje pozwolą znaleźć w rozmowach z innymi wspólną płaszczyznę porozumienia (podobne doświadczenia, wizje, ideały). Ponieważ nie zabraknie nam teraz twórczych pomysłów, to niewykluczone, że poczujemy pierwszy bodziec do tego, aby zmienić kierunek działania.
W centrum powszechnej uwagi będą kwestie dotyczące komunikacji, służby zdrowia, oświaty i kultury. Również w sferze związków i wartości mogą napłynąć ważne impulsy. Z podjęciem konkretnych decyzji czy działań warto jednak poczekać jeszcze tydzień. Wtedy będziecie mogli uwzględnić jeszcze inne, ważne impulsy i doświadczenia.

Sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej, jeśli przeżycia minionego tygodnia wywołały w nas silne frustracje lub duży niepokój i nie zdołaliśmy tego wyrazić. Ewentualnie, jeżeli między dwiema osobami powstała (energetyczna) sytuacja patowa, w której konflikt równie potężnych, acz przeciwstawnych sił uniemożliwił jakikolwiek ruch. W takim przypadku wyraźnie słabnące teraz napięcie uwolni zablokowane wcześniej moce. Wtedy należy oczekiwać wydarzeń, których spodziewaliśmy się przed tygodniem. Mogą temu towarzyszyć gwałtowne procesy i nieoczekiwane wybuchy.

Wykorzystajcie działające w tych dniach silne energie, podekscytowanie i entuzjazm, bądźcie czujni i ostrożni, gotowi na niezwykłe doświadczenia i obserwacje. Niewykluczone, że odważycie się na jakiś eksperyment albo wybadacie dotychczas niedostrzegane rozwiązania. Jeśli w ubiegłym tygodniu musieliście wiele „przełknąć” albo stłumić, to świadomie poszukajcie teraz sposobów konstruktywnego wyrażenia nagromadzonych energii (a przynajmniej postarajcie się nie zaszkodzić sobie ani innym). Doskonale nadają się do tego wszelkie działania związane z czyszczeniem i porządkowaniem, ale również lekko „zwariowane” przedsięwzięcia. Poza tym czas sprzyja badaniom, dociekaniom, zbieraniu informacji albo przeprowadzeniu burzy mózgów związanej ze zmianą kierunku działania.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK do głosu dojdą bardzo różne energie i procesy. Z jednej strony będziemy bardziej wrażliwi i drażliwi. W efekcie wydarzenia minionych dwóch tygodni, które teraz powrócą, znowu poruszą nas do żywego. W najlepszym razie zdołamy przepracować i przetrawić jakieś nieprzyjemne zajście i jego skutki oraz zamknąć sprawę na głębszym poziomie. O swoje upomni się również nasze ciało.
Z drugiej strony duża skłonność do irytacji może doprowadzić do gwałtownych, niekontrolowanych reakcji czy wybuchów. Bądźcie ostrożni w podejściu do samych siebie oraz do innych, unikajcie też krytycznych, obraźliwych uwag. [Księżyc w Pannie]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK na pierwszy plan wysuną się związki. W tych dniach poczujemy dużą potrzebę rozmów, a także otwartość na nowe pomysły i impulsy. Wykorzystajcie okazję, żeby przedyskutować z innymi zagadnienia, które są dla Was ważne. Jeśli zdołacie wyjść poza powszechnie panujące schematy i obowiązujące koncepcje, a także (przynajmniej) wziąć pod uwagę nietuzinkowe pomysły, to istnieją spore szanse na inspirujące doświadczenia. Powściągnijcie jednak skłonność do nieczystych zagrań, stosowania wybiegów albo sztuczek, udawania, prowokacji czy manipulowania innymi, bo w takim przypadku reakcje drugiej strony będą nieprzewidywalne. [Merkury w koniunkcji z Jowiszem 2° Skorpiona].

 

Nów w Wadze


W czwartek wieczorem (21.13, 27° Wagi) nastąpi nów. To dobry moment, żeby zatrzymać się na chwilę, jeszcze raz rozważyć zebrane w minionych dniach informacje i pomysły oraz zadać sobie pytanie, które z nich są dla nas ważne. W ten sposób możecie zdobyć istotny impuls do dalszego działania. [Księżyc w Wadze]

W PIĄTEK i w SOBOTĘ naszą uwagę przykują sprawy intensywne i głębokie. Zapragniemy całym sobą zaangażować się w coś, wzrośnie gotowość zajrzenia za kulisy jakiejś sprawy oraz odkrycia motywacji i uczuć, które leżą u jej podstaw. Spróbujcie uzyskać jasny obraz swojego wewnętrznego świata, najbardziej ukrytych pobudek i najgłębszych przekonań. Jeśli będziecie wobec siebie szczerzy, to zdołacie odkryć wcześniej niezbadane pokłady i aspekty własnej psyche. Na bardziej codziennym poziomie czas będzie sprzyjał wszelkiego rodzaju dociekaniom. [Księżyc w Skorpionie]

W trakcie NIEDZIELI nastrój ulegnie zmianie i znowu zwrócimy większą uwagę na otaczający nas świat. Wzrośnie teraz potrzeba działania i zorganizowania czegoś, najlepiej wspólnie z innymi. Dlatego to dobry dzień na spotkanie z przyjaciółmi.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

 

Wyślij komentarz

Translate »