Jowisz w Skorpionie – inwigilacja, władza i Tajemnica

Zamieszczony przez dnia paź 10, 2017

„Każdy ma swoje wyjątkowe powołanie czy misję, której celem jest wypełnienie konkretnego zadania. Nikt nas w tym nie wyręczy ani nie zastąpi (…) [1]
Celem człowieka nie jest dążenie do przyjemności ani unikanie bólu, lecz właśnie poszukiwanie w swoim życiu sensu. Dlatego właśnie jesteśmy nawet gotowi cierpieć, oczywiście pod warunkiem, że nadamy swojemu cierpieniu jakieś znaczenie [2].

 

10 października Jowisz wstąpi do znaku Skorpiona i pozostanie w nim do 8 listopada 2018 roku.
Jupiter uchodzi w astrologii za najbardziej beneficzną z planet – sprzyja zdobywaniu wiedzy, rozwojowi, zrozumieniu, daje optymizm, wzrost, pomnożenie, obfitość i wspaniałomyślność, ale również nadmiar i zbyt wielkie oczekiwania. Z jego obecności w Wadze skorzystały głównie związki, wartości, umowy, negocjacje czy sztuka. Przez ostatni rok rozszerzył on i rozwinął naszą świadomość w tym zakresie. Mogliśmy lepiej zrozumieć partnerkę/-ra oraz wczuć się w jej/jego położenie, zaakcentował rolę dyplomacji w rozwiązywaniu konfliktów, znaczenie wszelkiego rodzaju układów, rozbudził poczucie piękna i estetyki.

 

Jowisz w Skorpionie


Teraz Jowisz spotęguje wszelkie ekstremalne doświadczenia, a także popęd seksualny. Intensywny, namiętny Skorpion sprawi, że chętnie podążymy za głosem naszych żądz i pragnień. Miejsce wyważonej dyplomacji zajmą radykalne postawy, wszelkie ekstrema, a nawet balansowanie na granicy życia i śmierci.

To, w jaki sposób tranzyt wpłynie na życie każdego z nas, zależy od posadowienia Skorpiona w konkretnym horoskopie, aspektowanych planet oraz charakteru tych połączeń.
Generalnie Jowisz będzie sprzyjał Koziorożcowi, Pannie (sekstyl), Rybom i Rakowi (trygon). Te znaki mogą skorzystać w nadchodzącym roku z ciekawych możliwości, liczyć na zyski, większe uznanie, awans społeczny i rozwój, również w sferze duchowej (wzrost intuicji, sił psychicznych albo wiary). Trzeba jednak pamiętać, że Jowisz wiele obiecuje, a obiecanki cacanki…

 

Pozytywnie i negatywnie – wpływ na jednostki


Pobyt Jowisza w Skorpionie może okazać się mniej przyjemny dla planet posadowionych w znakach Wodnika, Byka i Lwa. Tutaj problemy będą wynikać z radykalnych, roszczeniowych zachowań, obsesji, manipulacji, szantaży, żądz i zbyt wybujałej seksualności, nadmiernych ambicji i wydatków, nadużycia władzy czy przeszacowania własnych możliwości.

Jowisz w swojej wędrówce przez znak Skorpiona będzie nas uczył docierania do sedna sprawy, ale też nasilał skłonność do radykalnych cięć, zbyt dużych wymagań i działania na zasadzie „wszystko albo nic”. Powściągliwość i umiar nie są silną stroną Jowisza ani Skorpiona.

 

Pozytywnie i negatywnie – władza i inwigilacja


Jowisz w Skorpionie sprzyja transplantologii, genetyce, biochemii, fizyce, toksykologii czy wirusologii, może nasilić fascynację śmiercią i umieraniem. Na znaczeniu zyskają lub większą uwagę zwrócą na siebie bankierzy, lekarze, policjanci, patolodzy, mafie, masarnie, rzeźnie itp. – ogólnie ci, którzy mają styczność ze śmiercią lub żyją ze śmierci innych istot; szpiedzy, mitomani, agenci uczestniczący w aktach przemocy (uwaga: w połowie listopada 2005 roku, podczas ingresu Jowisza w znak Skorpiona wyszła na jaw kwestia tajnych więzień amerykańskich ulokowanych m.in. w Polsce). Nastąpi teraz aktywizacja egregoru islamskiego i tajnych służb, które w imię walki z terroryzmem będą nas prześwietlać na wylot i kontrolować na każdym kroku (powszechna inwigilacja).
Zintensyfikują się wszelkie radykalizmy oraz wszystko to, co łączy trzy hasła: władza pieniądze i seks.
Tajemnica stanie się zasadniczym obiektem penetracji – na najwyższym poziomie będzie to tajemnica istnienia zgłębiana przez joginów, astrologów, ezoteryków czy gnostyków.

 

Podsumowanie, retrospekcja i przyszłość


Warto teraz przez moment zastanowić się nad tym, co w ciągu ostatniego roku przyniósł nam Jowisz w Wadze oraz przypomnieć sobie, których z wyżej wymienionych manifestacji doświadczyliśmy od października 2005 do listopada 2006 r., kiedy po raz ostatni przebywał w znaku Skorpiona.

Najbliższych trzynaście miesięcy sprzyja rozpoczęciu lub pogłębieniu praktyki jogicznej, badaniu podświadomości (hipnoza, ustawienia hellingerowskie, psychoterapia itp.), odkrywaniu tajemnic, konfrontacji z własnym Cieniem i zajęciu się swoim zdrowiem. Powodzenia!

 

[1] Frankl Viktor E., Człowiek w poszukiwaniu sensu, Wydawnictwo Czarna Owca 2009, str. 164

[2] J.w. str. 170

Wyślij komentarz

Translate »