Prognoza tygodniowa 25.9.-1.10.2017

Zamieszczony przez dnia Wrz 24, 2017

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: bolesne informacje / inspirujące wglądy / siła ducha / moc wizji

 

W nadchodzącym tygodniu zrównoważą się dwie tendencje: z jednej strony grożą przykre informacje i nieprzyjemne sytuacje, które wymuszą sporo uwagi, z drugiej – możemy liczyć na radosne, a nawet inspirujące wnioski oraz okoliczności. Ogólnie będzie panować raczej rzeczowa i neutralna atmosfera, która pójdzie w parze z nieco zdystansowanym i krytycznym nastawieniem do życia.

Na pierwszy plan wysunie się kwestia podejścia do różnego rodzaju informacji i spostrzeżeń oraz ich właściwego posegregowania. Przede wszystkim w pierwszej połowie tygodnia przyjdzie nam zająć się doświadczeniami związanymi z ograniczeniami i słabościami jakiegoś projektu, przetrawić błędne decyzje czy niepowodzenia i – omawiając z innymi aktualny stan jakiejś sprawy – wyciągnąć naukę na przyszłość.

Każdy, kto będzie gotowy dokonać obiektywnej i (samo)krytycznej oceny sytuacji, zadbać o to wszystko, co konieczne i możliwe, a przy tym poświęcić należną uwagę także zwykłym drobnostkom, może tymczasowo rozwiązać nawarstwiające się od dłuższego czasu problemy. W efekcie zostaną stworzone dobre warunki dla nowych pomysłów czy impulsów albo konstruktywnej współpracy.

Gorzej, jeśli osoby, których wysiłki nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, których wizjonerskie pomysły okazały się niemożliwe do zrealizowania, idealistyczne nadzieje zostały zawiedzione albo światopogląd i przekonania (wiara w dobro, zaufanie w zdrowy rozsądek i sprawiedliwość itp.) uległy zachwianiu, zareagują teraz zgorzknieniem, zaczną szukać winnych lub wpadną w ślepą wściekłość. W takim przypadku nastąpi eskalacja konfliktu – grożą zwątpienie, bezradność i złość, a nawet destrukcyjne zachowania pod wpływem nagłego impulsu. Problemy pojawią się również wtedy, jeśli ktoś nagle w sposób samozwańczy zacznie odgrywać rolę sędziego, mściciela czy zbawcy świata.

Jeśli chcecie konstruktywnie wykorzystać ten czas, to najlepiej najpierw obserwujcie i przeanalizujcie bieg wypadków. Potem warto zebrać i uporządkować wszelkie informacje, a na koniec rozważyć widoczne plusy i minusy danej sytuacji, wybrać możliwie najlepsze wyjście oraz wyciągnąć stosowne wnioski. Przede wszystkim w pierwszej połowie tygodnia trzeba liczyć się z tym, że w wielu sytuacjach po prostu nie będzie idealnego rozwiązania. Jeśli jednak zareagujecie pragmatycznie, bez zbyt wysokich oczekiwań względem siebie i innych, a zarazem pozostaniecie otwarci na nadarzające się możliwości, to w drugiej połowie tygodnia będziecie mogli poczynić ciekawe odkrycia i spostrzeżenia. Przede wszystkim dotyczy to spraw związanych z planowaniem i organizacją, środowiskiem naturalnym i zdrowiem, a także kwestiami socjalnymi.

Poza tym w najbliższych dniach w centrum uwagi znajdą się również wszelkiego rodzaju związki. W tym zakresie chodzi o wizje i ideały, o to, czy, a jeśli tak, to na jakich warunkach mogą zostać urzeczywistnione. Jeśli wiecie, za czym tęsknicie, co najbardziej w związku leży Wam na sercu, jak powinny wyglądać Wasze relacje, ale zarazem jesteście gotowi zobaczyć partnera takim, jaki jest, potraktować poważnie jego nastroje, pragnienia i wizje, wtedy możecie liczyć na zaskakująco pozytywne doświadczenia. Jeżeli jednak należycie do osób, które patrzą na świat przez różowe okulary albo wręcz przeciwnie – uprawiają czarnowidztwo, wtedy istnieje spore prawdopodobieństwo, że przegapicie pewne możliwości.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK zarysuje się wyraźny kontrast między pragnieniem a rzeczywistością. W tych dniach zostanie przetestowany nasz światopogląd, jak również związane z nim (pozytywne i negatywne) doświadczenia. Z jednej strony nie zabraknie zapału, inspiracji, chętnie też zapalimy się do jakiegoś pomysłu czy sprawy.
Z drugiej – trzeba przygotować się na niepowodzenia, frustracje i rozczarowania, na sytuacje, które nie będą przebiegać po naszej myśli czy wedle naszych oczekiwań.  W takich momentach możemy być skłonni do zrzucania na kogoś winy, a nawet agresywnych reakcji. Jeśli zachowacie spokój, ustalicie swoje priorytety, to macie szansę poczynić ważne spostrzeżenia i zauważyć nowe możliwości. Powściągnijcie skłonność do reagowania na frustrację ostrą krytyką albo oskarżeniami. A przede wszystkim zadbajcie o dostateczną dawkę fizycznego ruchu. [Księżyc w Strzelcu]

 

Energetyczne apogeum!


W ŚRODĘ wieczorem nastąpi wyraźna zmiana dominujących energii – zrobi się bardziej rzeczowo i spojrzymy na sprawy pragmatycznie. W CZWARTEK i w PIĄTEK wydarzenia tego tygodnia osiągną swoje apogeum. Poczujemy ogromną potrzebę zrobienia i osiągnięcia czegoś oraz podjęcia konkretnych decyzji. W parze z tym pójdą powaga oraz potrzeba perfekcji. Jednocześnie poczynimy nowe obserwacje i ujrzymy nowe możliwości.
W powstałym polu napięć pojawi się jednak tendencja do zbyt dużych oczekiwań i nadmiernych wymagań względem siebie lub innych albo odwrotnie – blokowania się. Najlepiej zajmijcie się teraz projektem, który leży Wam na sercu, na którym możecie się skoncentrować i któremu warto poświęcić całą uwagę. Unikajcie gierek o władzę! [Księżyc w Koziorożcu, Wenus w opozycji do Neptuna 13°, Jowisz w opozycji do Urana 28°]

Podczas WEEKENDU atmosfera znowu ulegnie zmianie, przynajmniej częściowo poczujemy lekkość życia. Chętnie porozmawiamy o nowych pomysłach, projektach i wspólnych zamiarach. Nie zbraknie nam też impulsów do działania ani inspiracji. Warto wykorzystać te dni, żeby zorganizować coś wspólnie ze znajomymi, spotkać się z przyjaciółmi albo poświęcić kulturalnym czy artystycznym przedsięwzięciom. [Księżyc w Wodniku, Merkury w Wadze]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

 

Wyślij komentarz

Translate »