Prognoza tygodniowa 31.7.–6.8.2017

Zamieszczony przez dnia Lip 30, 2017

Prognoza tygodniowa 31.7.–6.8.2017

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: przed kolejną burzą: duże oczekiwania i dalekosiężne plany / big data, Big Brother: ochrona czy inwigilacja? co jest opinią, a co prawdą? co jest legalne?

 

Na pierwszy rzut oka konfiguracje tego tygodnia wyglądają dość przyjemnie. Entuzjazm i żądza przygód pójdą teraz w parze z optymistyczną wiarą w przyszłość. Jednocześnie do głosu dojdzie potrzeba serdeczności, wspólnego, miłego spędzania czasu i konstruktywnych rozmów z zaufanymi ludźmi. Wszystkie te elementy będą wspierać aktywność wakacyjną i zajęcia podejmowane w czasie wolnym oraz zagwarantują nam dobry humor.

Wysokie oczekiwania i duże roszczenia, jakie możemy teraz przejawiać, sprawią jednak, że jeśli sprawy nie pójdą po naszej myśli, to szybko zaczniemy się dąsać albo upierać jak dzieci. Jednocześnie uwagę przykują wszelkie ankiety, badania i rozmowy na codzienne tematy albo kwestie organizacyjne. Zbierzemy potrzebne informacje, posortujemy je według przydatności i pilności oraz podejmiemy pierwsze kroki w kierunku ich wykorzystania. W niektórych obszarach efekty i rozwiązania będą jednak miały charakter tymczasowy. Dotychczas nieuwzględnione wiadomości wymuszą od połowy sierpnia pewne poprawki. Dopiero po 15 września stanie się jasne, co jest rzeczywiste i możliwe do zrealizowania. Merkury jest już w paśmie przyszłej retrogradacji, 14.8. przejdzie do ruchu wstecznego.
Zależnie od horoskopu na pierwszy plan wysunie się jeden albo drugi aspekt tej mieszanki. Ogólnie większość z nas czeka jednak sympatyczny tydzień.
Ale pod skórą powoli zacznie już buzować napięcie. W efekcie w sposób istotny obniży się próg irytacji i frustracji. Dlatego mogą wystąpić nieoczekiwane, a nawet gwałtowne reakcje, zwłaszcza jeśli sprawy przyjmą obrót inny od oczekiwanego albo nie będą odpowiadały naszym wyobrażeniom o tym, co jest słuszne i właściwe.
Zgodnie z innym odpowiednikiem omawianej konfiguracji w tych dniach mogą też nastąpić wydarzenia związane z inwigilacją, prawną samowolą, przywłaszczeniem funkcji publicznych czy zbyt dużymi obietnicami, a naszą uwagę przykują radykalne zachowania przywódców religijnych.
W sprawach dotyczących religii i kwestii prawnych nie dajcie się sprowokować i nie reagujcie w sposób, którego potem możecie żałować. Zachowajcie spokój, nie pozwólcie sobą manipulować i unikajcie dogmatyzmu.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK i WTOREK przyniosą nam dość mieszany program. Z jednej strony zechcemy za wszelką cenę poznać prawdę. W związku z tym badania i dociekania mogą ujawnić dotychczas niedostępne informacje. Z drugiej strony intensywne uczucia zapewnią wszelkiego rodzaju związkom sporo namiętnych chwil. Jeśli jesteście gotowi bliżej przyjrzeć się wybranym sprawom, to możecie teraz zgłębić ich ukryte aspekty, ewentualnie wyraźnie zobaczyć swoje prawdziwe uczucia wobec partnerki czy partnera. Energie tego dnia sprzyjają też przygodom i porządkom. [Księżyc w Skorpionie, Wenus wstąpi do Raka]

Już we WTOREK po południu, a przede wszystkim w ŚRODĘ i w CZWARTEK wzrośnie potrzeba wolności i niezależności, a jednocześnie chęć aktywnego zaangażowania się w realizację jakiegoś pomysłu lub na rzecz konkretnej ideologii. Wyobrażenie tego, jak sprawy powinny wyglądać albo, dokąd to wszystko powinno zmierzać, może pobudzić nas do ogromnych osiągnięć. Zarazem jeśli coś nie będzie przebiegać zgodnie z naszym życzeniem czy oczekiwaniami, pojawią się rozczarowania, frustracje, a nawet zgorzknienie. Najlepiej zajmijcie się projektem, który Was zachwyca i inspiruje. Jeśli pojawiające się teraz przeszkody i niepowodzenia nie zniechęcą Was, i wyczerpani nie zrezygnujecie z dalszych działań, ale wykorzystacie okazję, aby jeszcze raz sprawdzić swoje zamiary i pomysły pod kątem ich wagi, to istnieją spore szanse na wykonanie kolejnych istotnych kroków. [Księżyc w Strzelcu]

 

Sędzia i manipulator


W PIĄTEK i w SOBOTĘ trzeba będzie przejść do rzeczy. W tych dniach poczujemy dużą potrzebę konkretnych działań, ale również sporą ambicję, aby coś osiągnąć. Jednocześnie podprogowo da o sobie znać napięcie: wzrośnie konflikt między wizją/pragnieniem a rzeczywistością, zwątpienie w to, co możliwe i wykonalne, frustracje wynikające z faktu, że pewne rzeczy nie odpowiadają naszym oczekiwaniom i mimo sporego nakładu sił nie możemy ich zrealizować tak, jakbyśmy chcieli. W tym klimacie możliwe będą zarówno bohaterskie czyny i nadludzkie osiągnięcia, ale również wystarczą drobnostki, aby przelać czarę goryczy. Brońcie tego, co jest dla Was ważne, ale miejcie też na uwadze konsekwencje swojego zachowania. [Księżyc w Koziorożcu, Jowisz w kwadraturze do Plutona 18°]

NIEDZIELA będzie miała charakter przejściowy. W powietrzu pojawi się napięcie i byle błahostki mogą nas teraz zirytować. Osoby, które zdołają zachować zimną krew i otwartość, mogą w rozmowach z innymi zyskać ważne informacje. Wygospodarujcie sobie dostatecznie dużo wolnej przestrzeni. [7.8. zaćmienie Księżyca]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Translate »