Prognoza tygodniowa 3–9.7.2017

Zamieszczony przez dnia Lip 2, 2017 | 0 komentarzy

Prognoza tygodniowa 3–9.7.2017

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: rosnące oczekiwania i rosnące napięcie / zaskakujące kontakty i informacje / spełnienie czy rozczarowanie / co jest legalne? kto zna prawdę?

 

W tym tygodniu nadal będziemy odczuwać napięcie i niepokój. Pojawią się one w wielu sferach życia i zamanifestują w rozmaity sposób, zarówno w postaci kreatywnych, radosnych, owocnych doświadczeń, jak i frustrujących, denerwujących wydarzeń.
Po okresie, w którym nie spieszono się z działaniem, dominowała raczej skłonność do tego, aby odczekać i reagować na bodźce zewnętrzne, teraz na pierwszy plan wysunie się dynamika, zwłaszcza w kontaktach międzyludzkich.

Będziemy dyskutować albo snuć opowieści, chętnie zaprezentujemy się (z jak najlepszej strony) oraz zainteresujemy innymi punktami widzenia. Swobodne rozmowy pobudzą naszą kreatywność, niewykluczony jest też letni flirt. Korzystajcie z okazji i cieszcie się życiem! Warto jednak mieć na uwadze to, że do głosu dojdzie duża (przesadna) potrzeba uznania i poczucia (samo)zadowolenia, a także związana z tym skłonność do nadmiernych, zbyt wysokich oczekiwań. Szczególnie w sytuacjach, w których nasze własne sprawy nie zostaną wyrażone zgodnie z oczekiwaniami, uznamy, że nas nie doceniono lub podważono nasze kompetencje, łatwo poczujemy się ofiarą niesprawiedliwości i zareagujemy w sposób nazbyt gwałtowny, zgorzkniały lub zaczniemy stroić fochy.

Na konkretnym poziomie mogą teraz nastąpić kolejne, ważne wydarzenia i napłynąć ekscytujące informacje, zwłaszcza w dziedzinie komunikacji, wiedzy oraz mediów. Przy tym dużą rolę odegrają obserwacje, wynalazki i nowe technologie, jak również kwestia osobistej wolności. Niewykluczone, że dojdzie też do zakłóceń oraz irytacji albo nastąpi nagły przełom.

 

Przesada lub wielkie szczęście


Ponadto w centrum zainteresowania znajdą się wszelkiego rodzaju przywódcy. M.in. zobaczymy, czy potrafią sprostać pokładanym w nich oczekiwaniom i spełnić złożone obietnice. Dodatkowo zostaną zebrane owoce jakiegoś trwającego od dawna procesu, ewentualnie okaże się, że wybrana droga nie prowadzi do celu albo wiązano z czymś zbyt duże nadzieje.
Zgodnie z innym odpowiednikiem tego układu może również dojść do walki o właściwy kierunek albo do sporu, co jest słuszne, legalne i dopuszczalne pod względem etycznym. Jednak procesy, które zostaną w związku z tym uruchomione, dopiero w kolejnych tygodniach przyniosą wyraźne rezultaty, doprowadzą do podjęcia decyzji czy dokonania reorientacji.
Jeśli będzie Was to dotyczyć osobiście, to trzymajcie się swojej wewnętrznej prawdy i punktu widzenia, bądźcie jednak świadomi, że ocena danej sprawy może być inna, zależnie od przyjętej perspektywy.

 

Tydzień w szczególe


Tematy dominujące w PONIEDZIAŁEK i we WTOREK będą przypominać te z ubiegłego tygodnia, ale silnie wpłyną na nie doświadczenia zebrane podczas weekendu. Mimo dużej intensywności emocjonalnej nastrój będzie raczej powściągliwy. Naszą uwagę przykują wewnętrzne procesy czy emocje albo zajmiemy się zgłębieniem i zbadaniem powodów konkretnych zdarzeń. Niewykluczone, że dużą rolę odegrają przy tym historie rodzinne czy klanowe lub spiski i potajemne ustalenia. Energie sprzyjają przepracowaniu wcześniejszych doświadczeń. Jeśli nie będziecie uparcie obstawać przy utartych wyobrażeniach czy założeniach, ale wykażecie się gotowością zgłębienia jakiegoś tematu, to możecie w tych dniach zdobyć ważne doświadczenia, ewentualnie wykonacie pierwszy krok na drodze do przezwyciężenia kryzysu bądź traumy. [Księżyc w Skorpionie]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK klimat ulegnie wyraźnej zmianie – zapanują entuzjazm, potrzeba wolności i niezależności albo kreatywnych, twórczych działań. Równie silna będzie jednak skłonność do irytacji i gwałtownego reagowania, jeżeli sprawy nie pójdą pod naszej myśli. Ogromną rolę odegrają teraz wielkie wizje, plany i oczekiwania. W najlepszym razie osiągniemy wielki sukces albo wpadniemy na genialny pomysł!
Wszędzie tam, gdzie wspólnie z innymi poeksperymentujemy lub „pobawimy się“ informacją i możliwościami, osiągniemy owocne rezultaty. Gorzej, jeśli górę wezmą skostniałe wyobrażenia, fanatyzm lub skłonność do pouczania, ewentualnie zawiedzione nadzieje czy frustracje wynikające z poczucia braku sprawiedliwości. Energie sprzyjają przedsięwzięciom i projektom wymagającym ogromnej cierpliwości i dyscypliny albo jasnego, klarownego postępowania. Uwaga, mogą teraz wystąpić nieoczekiwane incydenty i zwroty akcji. [Księżyc w Strzelcu, Merkury kwadratura Uran 29°, Merkury w znaku Lwa, Wenus w Bliźniętach, Słońce kwadratura Jowisz 15°]

 

Pełnia – trzymać nerwy na postronku


WEEKEND zdominują konkret i pragmatyzm. Już w SOBOTĘ będziemy gotowi zakasać rękawy albo podjąć pierwsze działania w kierunku zaplanowania i realizacji pomysłów czy możliwości, jakie pojawiły się w minionych dniach. Energie NIEDZIELI sprzyjają też porządkom i nadrobieniu zaległości. Rano nastąpi pełnia (6:06), która stanowi energetyczne apogeum tego tygodnia, ale przyniesie też zwiastuny nadchodzących wydarzeń. W efekcie możemy odczuwać bardzo duże napięcie i związaną z tym presję (podjęcia jakichś decyzji.). Jeśli zdołacie zachować spokój i nie dacie się skłonić do nieprzemyślnych działań, to możecie zrozumieć wiele ważnych rzeczy. Gorzej, jeśli górę wezmą upór, osobiste frustracje albo dążenie do zdobycia władzy oraz wpływów. Najlepiej poszukajcie teraz takiej formy aktywności, która będzie dla Was wyzwaniem, ale nie nadmiernym obciążeniem. [Księżyc w Koziorożcu]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »