Prognoza tygodniowa 8–14.5.2017

Zamieszczony przez dnia Maj 7, 2017

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: jasny obraz sytuacji i nowe informacje / kreatywne impulsy / zmiana kursu i reorientacja / odróżnić wizję i inspirację od iluzji opartej na starych wyobrażeniach / jednoznaczna postawa i przejrzyste zamiary gwarantem sukcesu

 

W tym tygodniu w wielu dziedzinach sprawy ruszą do przodu. Zapanują powszechny entuzjazm, ekscytacja oraz żądza zmian, poczujemy chęć eksperymentowania z nowymi pomysłami, nie zabraknie nam też kreatywnych pomysłów.
Bez trudu skoncentrujemy się na wybranym przedsięwzięciu i podejmiemy ukierunkowane działania, co pozwoli wykonać konstruktywne kroki w nowym kierunku. Niewykluczone, że znajdziemy też sojuszników i sprzymierzeńców dla jakiegoś projektu. Jednak rzeczywistość nie będzie taka bezproblemowa, jakby się na pierwszy rzut oka wydawało…

Aby zapewnić sobie pomyślną przyszłość, w najbliższych dniach musimy opracować ostateczną strategię w trwającym od dawna procesie albo w odpowiedni sposób coś zakończyć. I tak we wszelkiego rodzaju związkach, ale również sprawach dotyczących umów i wspólnych projektów nadejdzie pora zajęcia jasnego stanowiska i powzięcia klarownych decyzji. Zwłaszcza jeśli idzie o tematy, które są aktualne od końca lutego, trzeba będzie zmierzyć się ze stanem faktycznym i jasno określić dalsze działania. Bądźcie gotowi otwarcie zaprezentować swoje stanowisko i swoją pozycję oraz wyrazić jednoznaczną opinię – tak czy nie. Odważnie opowiedzcie się za jakimś człowiekiem albo związkiem, zaangażujcie we wspólny projekt lub wyraźnie oddzielcie się od czegoś i ruszcie własną drogą. Postępując w ten sposób, stworzycie solidne podstawy do podjęcia w najbliższych tygodniach zasadniczych decyzji.

Również w sprawach dotyczących komunikacji, mediów, oświaty, podróży i handlu trzeba będzie teraz dokonać istotnych wyborów. To dobry czas, żeby zamknąć trwające od marca negocjacje, omówić i wyjaśnić wszelkie nieporozumienia czy sprzeczności i podjąć konieczne decyzje. Osoby, które są gotowe opuścić utarte ścieżki i wziąć pod uwagę nawet najbardziej niekonwencjonalne rozwiązania, mają ogromne szanse na pomyślną reorientację.
Wykorzystajcie dostępną kreatywność i inspirację, eksperymentujcie z różnymi wariantami i możliwościami, a potem wybierzcie to, co w głębi duszy uznacie za słuszne.
Gorzej, jeśli w tych dniach ulegniemy tendencji do trwonienia własnej energii i w obliczu wielu pomysłów oraz możliwości stracimy z oczu pierwotne zamiary oraz własną drogę. Problemy pojawią się również tam, gdzie zabraknie gotowości do otwartej komunikacji i nowego spojrzenia na sprawy, zamiast tego górę wezmą stare założenia, wartości i wyobrażenia. W takim przypadku grożą nam gwałtowne rozczarowania i frustracje. W efekcie może dojść do aktów agresji i wybuchów złości.
Wykorzystajcie energie tego tygodnia do realizacji projektów, które leżą wam na sercu. Bądźcie odważni tam, gdzie chodzi o istotne dla Was tematy i nie dajcie się nabrać.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK na pierwszy plan wysuną się kwestie dotyczące związków, umów i sprawiedliwości. Poczujemy silną potrzebę przedyskutowania otwartych kwestii i wyjaśnienia konfliktów. Wykorzystajcie okazję, aby wyjść innym naprzeciw i omówić tematy, które od dawna Was poruszają. Jeśli przy tym zachowacie się uczciwie i nawiążecie konstruktywny dialog, to istnieją spore szanse na znalezienie rozwiązania, które będzie odpowiadało wszystkim zaangażowanym stronom. Gorzej, gdy pokierują Wami zbyt wysokie oczekiwania, utrwalone wyobrażenia na temat tego, co „słuszne” i „właściwe” albo do głosu dojdą stare urazy. W takich przypadkach może dojść do nieprzyjemnych scen i eskalacji konfliktu.
Energie tego dnia sprzyjają również wszelkim twórczym, kreatywnym działaniom. [Księżyc w Wadze]

 

Napięcia i pełnia


We WTOREK i w ŚRODĘ w powietrzu pojawią się niepokój i dziwne napięcie. Dodatkowo zawładnie nami potrzeba zgłębienia jakiegoś tematu i wyjaśnienia dotychczas nierozstrzygniętych kwestii.  Jeśli zdołamy zachować wewnętrzną jasność i spokój, to w tych dniach możemy zdobyć istotne informacje.
Niewykluczone, że w jakiejś od dawna trwającej sprawie pojawią się teraz dotychczas niedostrzegane możliwości.
Skłonność do nieprzemyślanych reakcji może nam jednak przysporzyć sporych problemów. W tych dniach wystąpią też nieprzewidziane zwroty akcji i nieoczekiwane wydarzenia, zwłaszcza w handlu, komunikacji oraz ruchu drogowym. W nocy ze środy na czwartek nastąpi pełnia (o 23:42). Jeśli zdołacie skupić się na swoim centrum i świadomie uchwycić to, co wyjdzie teraz na jaw, to działające energie mogą Wam pomóc w dokonaniu aktualnej oceny sytuacji. Zwróćcie uwagę na swoje sny!

 

Jak pijany we mgle…


W CZWARTEK dadzą o sobie znać niejasności, niepewność i zamieszanie. Tego dnia będziemy podatni na rozproszenie i możemy mieć problem z koncentracją. Nie bierzecie na siebie za dużo. Energie sprzyjają kreatywnym projektom albo burzom mózgów. Jednak z podjęciem ostatecznych decyzji warto odczekać jeszcze dzień albo dwa. [Księżyc w Skorpionie, Merkury w koniunkcji z Uranem 26° Barana, Mars w Bliźniętach w kwadraturze do Neptuna 14°]

Z kolei PIĄTEK i SOBOTA przyniosą dość mieszany program. Z jednej strony dostarczą nam mnóstwo inspiracji: zaroi się od nowych pomysłów i możliwości związanych z dalszą strategią działania, a optymizm zasili nas entuzjazmem i wiarą w realizowane przedsięwzięcie. Z drugiej strony możemy wręcz zatracić się w potencjalnych opcjach. Poza tym wszędzie tam, gdzie nie zrealizują się konkretne wyobrażenia, zbyt wysokie oczekiwania bądź nie zostaną spełnione wymagania, dojdzie do gwałtownych reakcji. Jeśli w takich momentach zdołacie zachować zimną krew, to możecie nieco rozproszyć mgłę niejasności i znaleźć słuszne rozwiązanie. [Księżyc w Strzelcu]

NIEDZIELA będzie dniem przejścia do kolejnej fazy. Poświęćcie teraz dostatecznie dużo czasu na to, co zaplanowaliście zrobić i wykorzystajcie okazję, aby dokonać oceny aktualnej sytuacji w celu zyskania – wewnętrznej lub zewnętrznej – jasności. Poza tym zadbajcie o swoje ciało. [Księżyc w Koziorożcu]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »