Prognoza tygodniowa 17-23.4.2017

Zamieszczony przez dnia Kwi 15, 2017 | 0 komentarzy

Prognoza tygodniowa 17-23.4.2017

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: krok po kroku do przodu / wysondować możliwości i granice / przezwyciężyć przeszkody / opłaci się koncentracja na tym co najważniejsze i wykonalne

 

W porównaniu do poprzednich tygodni w życiu większości z nas zapanuje teraz większy spokój. Konfiguracje astrologiczne wskazują na swego rodzaju pauzę, po której nastąpi przejście do następnej fazy – w efekcie będą jednocześnie zachodzić różne procesy i w zależności od horoskopu urodzeniowego czekają nas rozmaite doświadczenia. Ogólnie chodzi o to, aby wysondować, co jest realne i wykonalne, a potem zaplanować kolejne posunięcia. Jeśli jesteście gotowi skoncentrować się na konkretnych możliwościach i cierpliwie, wytrwale pracować nad ważnymi dla siebie sprawami, to możecie teraz sporo osiągnąć.
Najlepiej powściągnijcie zbyt idealistyczne oczekiwania albo roszczenia i skupcie się na kwestiach zasadniczych. Działajcie systematycznie, małymi kroczkami, bądźcie pragmatyczni i realistyczni, nawet jeśli to mało zachwycające. Wtedy stworzycie dobre podstawy pod swój sukces. Gorzej, jeśli będziecie upierać się przy jakimś konkretnym wyobrażeniu, trwać przy status quo albo nalegać na realizację pomysłu, który – gdy lepiej i obiektywnie spojrzeć – utracił swoją aktualność. Wtedy istnieje spore niebezpieczeństwo, że zabrniecie w ślepy zaułek.

 

Jeśli macie jasne zamiary i określony cel, jeśli wiecie, w czym rzecz i co jest ważne, jeśli zaangażujecie w to swoje siły oraz swój czas, a przystępując do konkretnej realizacji, pozostaniecie elastyczni oraz kreatywni, to szanse na sukces są naprawdę duże.
Mówiąc bardziej szczegółowo, chodzi teraz o to, aby w sferze związków i wartości podjąć istotne decyzje i wyciągnąć wnioski z doświadczeń minionych tygodni. Głównie w odniesieniu do tematów, które były aktualne już pod koniec stycznia albo na początku lutego, trzeba będzie określić swoją pozycję. W tych sprawach możecie wytyczyć kierunek dalszego działania. Jeśli idzie o realizację planów, trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, wykazać osobistym zaangażowaniem i wytrwałością.
Przede wszystkim w związkach należy odróżnić sytuacje, w których trzeba wykazać się lojalnością, zobowiązać do czegoś i zaangażować, od tych, w których należy pożegnać się z jakimś człowiekiem bądź idealnym wyobrażeniem.
Zgodnie z innym odpowiednikiem nadszedł również czas sprawdzenia własnych  dóbr albo roszczeń, odpowiedzi na pytanie, które z nich warto zachować, a które lepiej porzucoć. Czas sprzyja również porządkom oraz postom.

 

Merkury w ruchu wstecznym


Nawet jeśli w niektórych sferach życia możliwy będzie postęp, to warto mieć na uwadze, że Merkury nadal przebywa w retrogradacji. Dlatego wciąż grożą nam nieporozumienia i uciążliwe błędy. Warto jeszcze trochę poczekać z podpisywaniem umów i z ważnymi ustaleniami. Na początku maja napłyną zaskakujące informacje, które zmienią obraz sytuacji albo wymuszą korektę.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK i WTOREK stoją pod znakiem rzeczowości. Jeśli wiecie, czego chcecie, jesteście gotowi zakasać rękawy i zabrać się do pracy, to możecie teraz sporo osiągnąć. Gorzej, jeśli Wasze oczekiwania będą zbyt wysokie, spróbujecie uniknąć wysiłku i liczycie na szybki sukces. Wtedy grożą frustracje i rozczarowania. W takich momentach nie bądźcie przekorni. Głównie we wtorek mogą w gwałtowny sposób wyładować się nagromadzone wcześniej uczucia. Nie dajcie się sprowokować.

W ŚRODĘ do głosu dojdzie potrzeba przełomu i uwolnienia, natomiast w powietrzu pojawi się niejasne przeczucie co by było, gdyby… Wykorzystajcie okazję, aby przedyskutować swoje pomysły z przyjaciółmi lub znajomymi. Nawet jeśli nie od razu sprawy zakończą się sukcesem, to możecie tego dnia położyć solidne podstawy pod przyszłe projekty.

W CZWARTEK zniknie chęć aktywnego działania, za to poczujemy potrzebę spokoju, stabilności i bezpieczeństwa. Jednocześnie pojawią się intensywność i napięcie: odniesiemy wrażenie jakby życie albo los wstrzymały oddech. Najlepiej, jeśli znajdziecie tego dnia chwilę na ustalenie, w jakim punkcie swojego życia obecnie się znajdujecie albo wyjaśnienie sytuacji. Wszystkie czynności wykonujcie teraz świadomie, powoli i nie dajcie się ponaglać, nie próbujcie też niczego wymusić.

W PIĄTEK zaczną działać rozmaite energie. Z jednej strony tego dnia trzeba będzie zająć konkretne stanowisko w sprawach dotyczących związku albo wartości, ewentualnie podjąć niezbyt łatwą decyzję, z drugiej – zapragniemy przedyskutować  z innymi ważne kwestie. Skłonność do kąśliwych komentarzy albo impulsywnych reakcji może jednak sprawić, że łatwo dojdzie do gwałtownych sporów. Bądźcie szczególnie ostrożni i pamiętajcie, że Wasze zachowanie może mieć długotrwałe skutki.

Podczas WEEKENDU wzrośnie tęsknota za pokojem i harmonią, zapragniemy spokoju i czasu dla własnej duszy. Najlepiej, gdybyście mogli teraz po prostu nic nie robić, odpocząć na łonie natury albo pomarzyć. Energie nie sprzyjają natomiast działaniom wymagającym wysiłku.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »