Prognoza tygodniowa 6-12.2.2017 (zaćmienie Księżyca)

Zamieszczony przez dnia Lut 5, 2017

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: ku przyszłości / rozpoznać nowe drogi i potencjał / znaleźć sojuszników i współtowarzyszy, którzy pomogą nam zrealizować pomysły oraz wizje

 

Posługując się językiem meteorologów, konfiguracje najbliższych dni przyniosą nam swoisty wał baryczny. Mgła, która wywołała wiele wątpliwości i niejasności, zacznie się przerzedzać, a następny front sztormowy jest jeszcze daleko przed nami.
Poczujemy ducha pionierskiego oraz potrzebę odnowy i to one zachęcą nas do działania. Nie zabraknie też kreatywnych pomysłów ani twórczych impulsów. Nadchodzi więc korzystny czas, żeby spojrzeć do przodu i odpowiedzieć sobie na pytanie, które z nadarzających się możliwości najbardziej popchną nas do przodu.
Konfiguracje astrologiczne sprzyjają pionierom, futurologom i trendsetterom, ale także twórcom i ludziom pracującym we wszelkiego rodzaju sieciach. Ponieważ pojawi się gotowość do wychodzenia innym naprzeciw i wspólnej realizacji projektów z osobami o podobnych zapatrywaniach, to w tych dniach można także prowadzić owocne negocjacje dotyczące potencjalnej współpracy. Wykorzystajcie sprzyjający moment, żeby porozmawiać o swoich zamiarach i wizjach, zasięgnąć dalszych informacji albo zrobić coś konkretnego.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że wiele z tego, co przyjdzie nam do głowy, co zainicjujemy, wybierzemy albo zdecydujemy, zostanie niebawem poddane testowi, a nawet próbie wytrzymałości. Wtedy okaże się, co jest prawdziwe i może być kontynuowane, na kim można polegać, które drogi prowadzą do celu, a gdzie trzeba dokonać korekty czy reorientacji.
Nawet jeśli teraz zaświeci się zielone światło do działania i pojawią duże możliwości, to aktualne układy będą miały również ciemne strony. Energie sprzyjają bowiem ideologom, fanatykom, wszelkim „poprawiaczom świata” oraz tym, którzy mają konkretne, utrwalone wyobrażenie na temat rzeczywistości, swoich praw i roszczeń. Takie osoby mogą nabrać wiatru w żagle i, ślepo atakując wszystko, co nie pasuje do ich koncepcji, podejmować nadmierne ryzyko.
Zatem cieszcie się z istniejących możliwości, ale uważajcie, żeby nie stracić kontaktu z realiami.

Na codziennym poziomie konfiguracje astrologiczne sprzyjają burzom mózgów, działaniom podejmowanym wspólnie z przyjaciółmi oraz wszelkim twórczym przedsięwzięciom. Możecie też po prostu delektować się tym, co zaoferuje Wam życie. Zadbajcie jednak o odpowiednią dawkę mentalnego i fizycznego ruchu! Energie nie są korzystne dla projektów wymagających cierpliwości, samodyscypliny i precyzji albo trzeźwej, pragmatycznej postawy.

 

Tydzień w szczególe

PONIEDZIAŁEK rozpocznie się z wykopem! Zainteresowanie nowymi pomysłami i radość z eksperymentowania pójdą w parze z zachwytem i entuzjazmem. Przede wszystkim osoby, które zwykle są raczej ostrożne, poczują teraz większą wiarę we własne siły. Poza tym istnieje niebezpieczeństwo przeholowania z czymś. Po południu, kiedy nadciągną „chmury“ i pojawią się wątpliwości lub przeszkody, potraktujemy je jako sportowe wyzwanie i impuls do skorygowania własnych zamiarów albo zachwyt przejdzie w rozczarowanie, rozgoryczenie i zrzucanie winy na innych. Unikajcie tej drugiej opcji.

We WTOREK i w ŚRODĘ w centrum uwagi znajdą się wszelkiego rodzaju uczucia. W tych dniach wzrośnie potrzeba przynależności i posiadania „ojczyzny”, ale także skłonność do frustracji, przekory i uporu.  W takich przypadkach byle błahostka może wywołać agresję i wrogą postawę. Nie dajcie się skłonić do zachowań, których potem pożałujecie. Najlepiej wykorzystać działające teraz energie do prac domowych. Korzystne rezultaty przyniosą też spotkania z dobrymi przyjaciółmi lub krewnymi, o ile okiełznacie silne impulsy skłaniające do przekory lub buntu. [Księżyc w Raku]

CZWARTEK i PIĄTEK, patrząc z astrologicznego punktu widzenia, będą najbardziej słonecznymi dniami tygodnia. Poczujemy dużą radość życia i ufność we własne siły, nie zabraknie nam też dobrych pomysłów i impulsów do kreatywnego działania. Wykorzystajcie energie tych dni, żeby poświęcić się sprawie, która jest dla Was ważna. To dobry czas na świętowanie, imprezy, twórcze działania i hobby. [Księżyc w Lwie]

 

Zaćmienie Księżyca

W nocy z piątku na SOBOTĘ (o 1.32) nastąpi pełnia Księżyca (półcieniowe zaćmienie na osiach Lew – Wodnik). Teraz wyraźnie zobaczymy, w jakim punkcie swojego życia jesteśmy. Ewentualnie zarysuje się rozziew między teorią a praktyką, między roszczeniami a możliwościami. Zwróćcie uwagę na swoje sny i nie pozwólcie, aby panujące napięcie wyprowadziło Was z równowagi. Warto wykorzystać okazję do dokonania oceny sytuacji. Wtedy napłyną nowe pomysły i ukażą się dotychczas niewidoczne możliwości.

W NIEDZIELĘ ekstatyczny nastrój minie i znowu wylądujemy na ziemi. Do głosu dojdą twarde realia. Tego dnia wzrośnie poziom wrażliwości i w efekcie zwykłe błahostki mogą nas zirytować lub utrudnić nam życie. Świadomie zajmijcie się teraz swoim ciałem i wszystkimi rzeczami, które z uwagi na duże tempo ostatnich dni nie zostały wcześniej wykonane. [Księżyc w Pannie]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »