Prognoza tygodniowa 9–15.1.2017

Zamieszczony przez dnia Sty 8, 2017

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: rozdroża i ważne decyzje: kiedy nie ma nic pewnego i wszystko wydaje się możliwe / życzenia, wizje i rzeczywistość / wartości i prawdy w fazie transformacji / warto postawić na elastyczność oraz pragmatyzm

 

Z astrologicznego punktu widzenia ten tydzień dopisze kolejny rozdział do trwającego procesu zmian. W wielu dziedzinach życia zostaną podjęte istotne decyzje (wstępne). Będą one niezmiernie ważne, zwłaszcza jeśli idzie o zachodzącą obecnie zmianę hierarchii wartości. Dlatego wszystko, co teraz nastąpi, poczynione spostrzeżenia i zdobyte informacje warto zobaczyć w szerszym kontekście. Z jednej strony chodzi o kontynuację wątków poprzedniego tygodnia albo wznowienie spraw aktualnych wiosną ubiegłego roku, z drugiej – położenie pierwszych podwalin pod wydarzenia tegorocznej jesieni.

Jak bumerang powracać będzie temat ideałów, ideologii, tęsknot i ukrytych pragnień. Przy tym w centrum uwagi znajdą się umowy, wartości i związki, a istotną rolę odegra kwestia prawdy, prawa i sprawiedliwości we wszystkich możliwych wariantach. W efekcie mogą pojawić się duże napięcia, zarówno wewnętrzne, jak i w kontaktach z innymi ludźmi. Idealistyczne, romantyczne ideały, potrzeba wzajemnego zrozumienia i współczucia, jak również ideologie dotyczące wolności, indywidualności i równouprawnienia – niezależnie od rasy i płci mogą jednak kontrastować z postawami silnie uwarunkowanymi kulturowo, religijnie bądź politycznie, które jasno wiedzą, jak powinien wyglądać „sprawiedliwy świat”, co jest słuszne albo nie, dobre albo złe.

 

Pat, dylemat, impas

Na poziomie osobistym konieczność podjęcia decyzji może zrodzić wewnętrzny dylemat albo sytuację patową, ponieważ żadne rozwiązanie czy wybór nie będzie odpowiadać wszystkim życzeniom, potrzebom czy koniecznościom.  Na dodatek sytuację skomplikuje fakt, że trudno teraz przewidzieć dalszy bieg wypadków, będą występować ciągłe, nagłe zwroty akcji i rozmaite incydenty.
W takim przypadku najlepiej trzymajcie się tego, co w danej chwili jest możliwe i realne, mając świadomość, że już za parę tygodni wiele rzeczy zacznie wyglądać zupełnie inaczej. Powściągnijcie zarówno skłonność do angażowania się w coś ze zbyt wielką nadzieją i ufnością, ale również silną tendencję do upartego obstawania przy konkretnym widzeniu sprawy. W obu przypadkach istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że nie zobaczycie tego, co jest, i w efekcie doznacie rozczarowań.

Na poziomie globalnym opisane napięcia wzrosną w konfliktach ideologicznych, politycznych, religijnych, ale również w kwestiach związanych z interpretacją danych naukowych lub gospodarczych. Niewykluczone przy tym, że najpierw powstanie swego rodzaju sytuacja patowa. Wtedy w następnym tygodniu, kiedy emocje nieco opadną, wystąpią zupełnie nieoczekiwane wydarzenia. Zgodnie z innym wariantem – wystarczą zwykłe błahostki, aby rozwiązać impas.
Przed szczególnym wyzwaniem staną przywódcy wszelkiego rodzaju frakcji (idole, ideolodzy, bohaterowie, rewolucjoniści, przedstawiciele różnych opcji politycznych, kultur i wyznań, ale również „nowego”, cyfrowego świata i globalnej sieci połączeń).
Najlepiej wyjdą ci, którzy w myśl starej tradycji zawalczą o swoją prawdę i swoich zwolenników, a także wykażą się pragmatyzmem, elastycznością i otwartością na nowe pomysły oraz wizje.

 

Wenus z Neptunem w Rybach

Kwestia ideałów wysunie się na pierwszy plan również w związkach. Poczujemy tęsknotę za wieczną, bezwarunkową i wszechogarniającą miłością. Jednocześnie pojawi się możliwość dostrzeżenia czyjegoś potencjału. Nie patrzcie na innych przez zbyt różowe okulary! Pamiętajcie, że nawet najcudowniejszy człowiek jest tylko człowiekiem, ma swoje słabości i popełnia błędy. Jeśli będziecie kogoś idealizować, to prędzej lub później rozczarujecie się.
Ogólnie w tym tygodniu nie zabraknie nam wyobraźni, kreatywności, oryginalnych pomysłów, inspiracji ani intuicji. Dlatego niekiedy może się wydawać, że wszystko jest możliwe i nawet najbardziej zwariowane pomysły mają szansę realizacji.
Z działających energii skorzystają wszystkie osoby zaangażowane w kreatywne projekty oraz duchowość, ale pod warunkiem, że za bardzo nie odlecą i nie stracą z oczu rzeczywistości.
Zgodnie z innym wariantem w tych dniach możemy się łatwo rozczarować albo poczuć oszukani. Dotyczy to przede wszystkim osób, które mają stare lub zbyt idealistyczne wyobrażenia, jak coś powinno wyglądać, ewentualnie przejawiają skłonność do zbytniego idealizowania osób lub rzeczy i ślepego ufania im. Również w takich przypadkach warto unikać przedwczesnych zobowiązań i skupić uwagę na tym, co w danej chwili jest możliwe. Wtedy nie ominie nas zastrzyk kreatywności i inspiracji.

 

Tydzień w szczególe

PONIEDZIAŁEK i WTOREK upłyną w dość luźnej, kreatywnej atmosferze. Będziemy odczuwać potrzebę eksperymentowania, wymiany myśli i dyskutowania o nowych pomysłach. Te dwa dni najlepiej nadają się na przeprowadzenie burzy mózgów w zakresie nowych projektów. Jednak z konkretną realizacją pomysłów warto jeszcze trochę poczekać.
Gorzej, jeśli zbyt idealistyczne oczekiwania przesłonią nam rzeczywistość albo konfrontacja z mniej przyjemnymi faktami zmusi nas do twardego lądowania na ziemi. Na wszystko, co teraz robicie, wygospodarujcie więcej czasu niż zwykle i liczcie się z możliwością wystąpienia nieoczekiwanych zwrotów akcji! [Księżyc w Bliźniętach, Słońce w kwadraturze do Urana 21°]

 

Pełnia

W ŚRODĘ i w CZWARTEK do głosu dojdzie potrzeba bezpieczeństwa, przynależności i posiadania ojczyzny, poza tym większą uwagę przyciągną wszelkiego rodzaju uczucia. Przede wszystkim w środę wykorzystajcie okazję, żeby zająć się tematami, które są dla Was ważne, albo zrobić coś, co nakarmi Waszą duszę. Większość opisanych na wstępie procesów osiągnie teraz apogeum i punkt zwrotny. Czwartkowa pełnia (o 12:34) zaktywizuje różne aspekty i postawy, na jaw wyjdą wewnętrzne i zewnętrzne napięcia. W najlepszym razie uzyskacie tego dnia ważne informacje, które pozwolą Wam lepiej zrozumieć siebie i swoją drogę. Oczywiście, o ile nie będziecie identyfikować się wyłącznie z jednym aspektem sprawy, lecz zdołacie dostrzec wszystkie niuanse jakiegoś zdarzenia albo doświadczenia. Sytuacja zrobi się nieprzyjemna, jeśli poczujecie się dotknięci i górę wezmą sentymentalizm oraz dziecinny upór, jeśli rozczarowania przejdą w gorycz, oskarżenia lub niepohamowaną agresję. [Księżyc w Raku, Słońce w kwadraturze do Jowisza 23°, Wenus w koniunkcji z Neptunem 11° Ryb]

W PIĄTEK i w SOBOTĘ emocje nieco opadną. Pod koniec tygodnia do głosu dojdą radość życia, kreatywność, wiara we własne siły i duch wynalazczy. Wykorzystajcie okazję, żeby zrobić coś, co sprawia Wam radość i frajdę oraz dajcie się zainspirować. Poza tym energie sprzyjają wszelkiego rodzaju kreatywnym, artystycznym przedsięwzięciom. [Księżyc w Lwie]

W NIEDZIELĘ znowu zrobi się bardziej refleksyjnie i trzeźwo. Jeśli wiecie, dokąd zmierzacie i co chcecie osiągnąć, to teraz możecie zacząć planować konkretne działania. Konfiguracje astrologiczne sprzyjają również robieniu porządków i dbałości o zdrowie. [Księżyc w Pannie]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

 

Wyślij komentarz

Translate »