Prognoza tygodniowa 2–8.1.2017

Zamieszczony przez dnia Sty 1, 2017

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: ocena sytuacji (dokąd dotarłam/-łem, gdzie jestem?) i reorientacja: wyjaśnić stare sprawy; skorygować oczekiwania, prawdy i założenia / autorytety pod obstrzałem: wzlot czy upadek? / walka o lepszy, bardziej sprawiedliwy świat / wielkie wizje i czyny, kreatywność i moc twórcza

 

Konfiguracje pierwszego tygodnia 2017 roku dostarczą nam silnych impulsów do działania i wyznaczą kierunek na przyszłość. Najbliższe dni będą miały ogromny potencjał, pozwolą na wizjonerskie, uskrzydlające i inspirujące doświadczenia albo dokonanie czegoś wielkiego. Z drugiej strony istnieje teraz niebezpieczeństwo wstrząsów i rozczarowań, wyzwolenia ogromnych lęków, poczucia bezsilności i bezradności.
W pewnym sensie zostanie otwarty kolejny rozdział trwającego procesu zmian. Nawet jeśli w ubiegłym tygodniu napłynęły już pewne impulsy do działania, a Nowy Rok się rozpoczął, to i tak do środy w wielu dziedzinach będziemy musieli spojrzeć wstecz i zweryfikować to, co się wydarzyło. Po pierwsze jeszcze raz zostaną wzięte pod lupę procesy, które nastąpiły w gospodarce i polityce od przełomu jesieni i zimy 2007 roku. Niewykluczone, że w związku z tym na jaw wyjdą również dotychczas niedostępne informacje, które rzucą na nie nowe światło i doprowadzą do ich ponownej oceny. Ewentualnie nastąpi starcie z założeniami i przekonaniami, które dotychczas uchodziły za prawdziwe i słuszne.
Także na poziomie osobistym warto zwrócić uwagę na doświadczenia tamtego okresu. Pomyślcie, co się stało z ówczesnymi planami i zamiarami. Zebrane teraz wnioski i doświadczenia mogą istotnie wpłynąć na decyzje, które przyjdzie Wam podjąć w ciągu najbliższych tygodni lub miesięcy.

 

Podsumowanie

Po drugie chodzi również o to, żeby zadać sobie pytanie, czy zdołaliśmy zrealizować zainicjowane przed niespełna rokiem projekty albo osiągnąć wyznaczone wówczas cele. Czy jesteśmy w takim punkcie swojego życia, do którego chcieliśmy dotrzeć? Z czym trzeba się pożegnać? Przed takim wyzwaniem staną głównie autorytety i przywódcy. Ewentualnie ich władza, siła woli i wytrwałość zostaną poddane próbie.
Jeśli spotka Was taka sytuacja, wtedy zadajcie sobie pytanie, czy to, czego bronicie i o co walczycie, w głębi duszy faktycznie Wam odpowiada?

 

Marzenia i cele

Zgodnie ze znaczeniem trzeciego układu w tym, podobnie jak w poprzednim tygodniu, będziemy musieli zająć się skrytymi życzeniami albo nieświadomymi pragnieniami, tęsknotami, ideałami i wizjami. Całkiem możliwe, że dopiero silna reakcja na jakieś rozczarowanie uzmysłowi nam prawdziwy rozmiar naszych oczekiwań. Jeśli w takiej sytuacji nie schowacie głowy w piasek, nie uciekniecie do świata fantazji albo nie zaczniecie narzekać na niesprawiedliwość i szukać kozłów ofiarnych, ale po prostu zastanowicie się, w jaki sposób zrealizować swoje niespełnione życzenia, wtedy będzie można wykorzystać drzemiące obrazy i wizje jako inspirację. Tak rozbudzona kreatywność pozwoli Wam lepiej niż sądzicie urzeczywistnić marzenia i ideały.
W drugiej połowie tygodnia chodzi o to, żeby wykorzystać pozyskane informacje do przedsięwzięcia następnych kroków. Osoby, które wiedzą, czego tak naprawdę chcą, i mają jasny cel przed oczami, znajdą dostatecznie dużo siły i kreatywności, żeby popchnąć swoje projekty albo wizje w kierunku realizacji. Energie pozwolą nam teraz „góry przenosić“ i wykonać pierwszy krok w nieznane. Trzeba jednak pamiętać o tym, że doświadczenia i wydarzenia tych dni stanowią dopiero początek pewnego procesu. Nadchodzące tygodnie przyniosą w tym zakresie dalsze wyzwania i postawią nas przed koniecznością podjęcia kolejnych decyzji.
W życiu codziennym czas najbardziej sprzyja kreatywnym i artystycznym przedsięwzięciom, działaniom społecznym i religijno-duchowym. Pary kochanków mogą liczyć na romantyczne uniesienia. Cieszcie się tym, co zaoferuje Wam los, nie zapominajcie jednak o sprawach powszednich i banalnych.

 

Tydzień w szczególe

PONIEDZIAŁEK i WTOREK zdominuje ogromna tęsknota za więzią, miłością i pięknem. Jednocześnie wzrośnie teraz poziom wrażliwości i wyczulenia. W efekcie byle błahostki mogą nas zranić i głęboko poruszyć. W najlepszym razie będziemy mieli czas, aby zająć się swoimi ideałami i wizjami, odsapnąć albo po prostu pomarzyć o lepszym świecie. Z aktywnych energii skorzystają też działania o charakterze kreatywnym i muzycznym.
Gorzej, jeśli na wszystko, co nie odpowiada wysokim ideałom, zareagujemy rozczarowaniem i frustracją albo stracimy kontakt z rzeczywistością, uciekając do świata fantazji. [Księżyc w Rybach]

Po wzlotach z początku tygodnia, najpóźniej w ŚRODĘ do głosu dojdzie proza życia z mniej budującymi wydarzeniami. Ten dzień może niektórym osobom przynieść frustracje lub bolesne niepowodzenia. Jeśli znajdziecie się w takiej grupie, to nie wyciągajcie pochopnych wniosków, ale spróbujcie najpierw zgłębić daną sytuację. Już wieczorem poczujemy wyraźną zmianę energii wiodących – do głosu dojdzie potrzeba ruchu i chęć działania, wzrośnie też gotowość do konfrontacji.

CZWARTEK i PIĄTEK stoją z jednej strony pod znakiem entuzjazmu i zapału, z drugiej – niecierpliwości i konfliktowości. W najlepszym razie możecie wykorzystać aktualne energie, żeby przeprowadzić jakąś od dawna przekładaną na później dyskusję albo wyjaśnić otwartą kwestią dotyczącą swojej pozycji. Jeśli zachowacie się fair i podejdziecie do rozmówcy z szacunkiem, to nawet w przypadku gwałtownych scysji może nastąpić przełom i znajdziecie kreatywne rozwiązania. Gorzej, jeśli do głosu dojdą nagromadzone frustracje albo zawiedzione nadzieje. Zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu, np. zróbcie porządki, uprawiajcie sport lub zajmijcie się sztuką. [Księżyc w Baranie]

Podczas WEEKENDU pod wieloma względami będzie trzeba określić własną pozycję i dokonać reorientacji. W tych dniach poczujemy potrzebę posiadania pewnej, stabilnej bazy. Poza tym w sobotę silne impulsy zmuszą nas do zajęcia wyraźnego stanowiska oraz uświadomienia sobie własnych zamiarów i motywów postępowania. Jeśli jesteście absolutnie szczerzy i autentyczni, nie udajecie wobec siebie ani innych, to możecie stworzyć solidne podstawy swojej dalszej drogi. Unikajcie jednak walki o władzę, nie spierajcie się na tematy zasadnicze, polityczne i/albo religijne.
W niedzielę rano Merkury – patrząc z perspektywy Ziemi – zatrzyma się, a następnie ruszy do przodu. W efekcie już po południu będziemy mogli popchnąć do przodu tematy, które ostatnio tkwiły w zawieszeniu, oraz robić plany na przyszłość. Z podjęciem istotnych decyzji poczekajcie jednak jeszcze parę dni. [Księżyc w Byku, Słońce w koniunkcji z Plutonem 17° Koziorożca]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

 

Wyślij komentarz

Translate »