Prognoza tygodniowa 26.12.2016–1.1.2017

Zamieszczony przez dnia Gru 25, 2016

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: światło i cień / losowe wydarzenia nieodwracalnie zmieniają bieg wypadków / bolesne wglądy / nowe impulsy i/albo cudowne przeżycia / stare historie i nowe drogi / retrospekcja / uporządkowanie spraw i uzyskanie jasnego obrazu sytuacji / entuzjazm i wizje przyszłości / co jest prawdą, a co kłamstwem i iluzją?

 

Z astrologicznego punktu widzenia koniec roku obejmie szerokie spektrum tematów i przyniesie istne energetyczne fajerwerki. Układy planet zapowiadają ważne wglądy, kluczowe informacje, ciekawe wizje i nowe impulsy, ale także rozczarowania, wątpliwości, niepowodzenia oraz bolesne doświadczenia. Osoby, które odważnie stawią czoła nieprzyjemnościom, mogą jednak w taki sposób zredefiniować teraz swoje priorytety, aby stworzyć solidne podstawy do dalszego rozwoju nowym roku.
Z jednej strony w tych dniach będą panować – wprawdzie dość stłumione, ale jednak odczuwalne – entuzjazm i atmosfera przełomu. Chęć wyłamania się, podążenia dotychczas nieznanymi drogami czy gotowość przeniesienia relacji na zupełnie nowy poziom stworzą przestrzeń dla wzbogacających, satysfakcjonujących i ciekawych doznań. Dodatkowo silna fantazja i skłonność do inspirujących wizji pozwoli nam poruszać się w innych „światach”  oraz wymiarach, realizować tam swoje marzenia czy tęsknoty i zobaczyć, jak wyglądałoby pełne wykorzystanie istniejącego potencjału. W efekcie może jednak pojawić się problem z odróżnieniem faktów i konkretnych możliwości od fikcyjnych bądź zmyślonych spraw albo prawdziwej wizji od iluzji stworzonej przez pobożne życzenia. Często nie będzie też łatwo powiedzieć, co jest prawdą, a co  zwykłym kłamstwem.

Dlatego nie wierzcie we wszystko, co Was teraz spotka. Cieszcie się pięknymi, inspirującymi chwilami, ale odczekajcie jeszcze parę tygodni, zanim zaczniecie na tym budować swoją przyszłość. I odwrotnie – nie pozwólcie, aby straszne wizje zapędziły Was w kozi róg! One również mogą być wytworem wyobraźni, nieświadomych lęków czy doświadczeń z przeszłości. Także w tym przypadku warto dokładnie przyjrzeć się sprawie, trochę zaczekać z wydaniem osądu i wyciągnięciem wniosków. Postępując w ten sposób, zyskacie ważne wglądy dotyczące swojej dalszej drogi albo zobaczycie, że te wszystkie „potwory” tak naprawdę mają niewiele wspólnego z aktualną sytuacją.
Na konkretnym, codziennym poziomie trzeba liczyć się z intrygami, próbami oszustwa albo niejasnymi zachowaniami. W każdym razie wygospodarujcie sobie dostatecznie dużo czasu, aby – zanim zadziałacie – zgłębić daną sprawę czy informację albo jeszcze raz zasięgnąć języka.

 

Zraniony uzdrowiciel Chiron

Zgodnie z innym odpowiednikiem aktualnych układów w najbliższych dniach wyraźnie wzrośnie wrażliwość i podatność na zranienia. Pewne incydenty z przerażającą dobitnością ukażą nam bezradność ludzi wobec wydarzeń, które są niewytłumaczalne, którymi nie można sterować ani nad którymi nie ma kontroli. W najlepszym razie te konfiguracje wzbudzą głębokie współczucie, doznanie „łaski”, „zadziwienia” albo „uzdrowienia”.
Związane z nimi, przesadne, wyolbrzymione reakcje mogą jednak generować kłopoty, a nawet być niebezpieczne. Mowa tu o popadaniu w rezygnację czy nadmierny aktywizm, uciekaniu od problemów, ewentualnie podejmowaniu działań mających komuś pomóc, które jednak wyrządzą więcej szkody niż pożytku, ferowaniu przedwczesnych osądów, krytyce, oskarżeniach, ślepej złości czy przemocy. Jeśli sami znajdziecie się w takiej sytuacji, to w miarę możliwości spróbujcie zachować spokój, powstrzymać się od działania, rozważyć najbardziej sensowne i możliwe wyjście. Wykonując małe, konkretne kroki, zajdziecie najdalej.

 

Korekty i opóźnienia

Oprócz wyżej opisanych czynników do głosu dojdzie również retrogradujący Merkury. Dlatego w tych dniach trzeba być przygotowanym na opóźnienia, błędy i nieporozumienia. Uzbrójcie się w cierpliwość! Z drugiej strony aktywne energie sprzyjają wyjaśnieniu starych spraw albo poszukiwaniu informacji służących rozstrzygnięciu otwartych kwestii. Warto teraz dokonać podsumowania mijającego roku, uporządkować i zamknąć niezałatwione tematy.

 

Tydzień w szczególe

PONIEDZIAŁEK i WTOREK upłyną raczej w optymistycznej, inspirującej atmosferze. W centrum uwagi znajdą się wszelkie możliwości, jakie niesie przyszłość. Przede wszystkim  w poniedziałek nie zabraknie nam kreatywnych pomysłów ani wiary w pozytywny bieg zdarzeń. Warto poświęcić trochę czasu na działania, które pobudzają wyobraźnię i sprawiają radość.
Te dwa dni nadają się również na wypracowanie wizji przyszłości albo aktywność duchową. Powściągnijcie jednak skłonność do przesady czy zbyt wysokich oczekiwań. Przede wszystkim we wtorek grożą niepowodzenia i rozczarowania. Pamiętajcie, że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane, nie próbujcie też nikogo przekonywać do jakiejś konkretnej prawdy. Tego rodzaju wysiłki spotkają się ze sprzeciwem, a nawet doprowadzą do kłótni. [Księżyc w Strzelcu, Mars w koniunkcji z Ogonem Smoka 7° Ryb, Jowisz w opozycji do Urana 21°, Saturn w sekstylu do Jowisza 21°, Saturn w trygonie do Urana 21°]

W ŚRODĘ będzie raczej spokojnie i kontemplacyjnie. To dobry dzień, żeby odpocząć albo nadrobić wszelkie zaległości.

 

Nów

CZWARTEK zaserwuje nam mieszankę najrozmaitszych doświadczeń i energii. Z jednej strony nów (o 7:53) wprawi nas w melancholijny, refleksyjny nastrój. Niewykluczone, że tego dnia z bólem przekonamy się, gdzie nie możemy sami decydować. Wiele uwagi przykują również wszelkiego rodzaju słabości i ciemne strony.
Jednocześnie w powietrzu pojawi się wyczuwalny niepokój, ciężko będzie zachować wewnętrzną równowagę i zimną krew. Poza tym nieoczekiwane, nagłe zdarzenia mogą nas poruszyć do głębi i nami wstrząsnąć albo skierować przebieg jakiegoś procesu w zupełnie  nowym kierunku.
Najlepiej wygospodarujcie dostatecznie dużo czasu, żeby zająć się swoimi wizjami, nadziejami i lękami, ew. dokonać oglądu aktualnej sytuacji. Skupcie się na sobie i spróbujcie poczuć, co w głębi duszy ma dla Was znaczenie. Wtedy możecie otrzymać nieoczekiwane wskazówki dotyczące swojej dalszej drogi. [Księżyc w Koziorożcu, Wenus w kwadraturze do Lilith, Jowisz w opozycji do Urana 21°, Saturn w sekstylu do Jowisza 21°, Saturn w trygonie do Urana 21°]

W PIĄTEK poczujemy potrzebę zrobienia czegoś konkretnego. Wykorzystajcie uruchomione teraz potężne energie, żeby przystąpić do działania, np. uporządkować coś, oczyścić albo posprzątać. Czas nie sprzyja projektom związanym z planowaniem przyszłości, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo, że brakujące informacje, niewyjaśnione sprawy albo niejasne wizje spowodują błędy czy pomyłki. [Księżyc w Wodniku, Mars w koniunkcji z Neptunem 10°, Jowisz w opozycji do Urana 21°, Saturn w sekstylu do Jowisza 21°, Saturn w trygonie do Urana 21°]

Nowy Rok zdominuje potrzeba podjęcia wspólnie z innymi działań w kierunku przyszłości, wykreowania nowych wizji i pomysłów albo po prostu zapragniemy spędzić czas miło, kreatywnie i beztrosko. W najlepszym razie uzyskacie pierwsze wskazówki dla swojego dalszego rozwoju i zaczniecie przeczuwać, dokąd może prowadzić Wasza droga. W tych dniach istnieje jednak niebezpieczeństwo zatracenia się w myśleniu życzeniowym, mamienia siebie lub innych planami, które zupełnie nie mają szans na realizację albo – wcześniej czy później – doprowadzą do rozczarowania.
Zgodnie z innym odpowiednikiem tej konfiguracji zawiedzione niegdyś nadzieje, urazy czy strach przed własną słabością mogą teraz wywołać agresję. Ostrożnie z alkoholem!

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2016 AstroTranslatio. All rights reserved

 

 

Wyślij komentarz

Translate »