Prognoza tygodniowa 7–13.11.2016 (Lilith)

Zamieszczony przez dnia Lis 6, 2016

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: Lilith – potęga kobiecości / przejście do kolejnego etapu / zmiana fazy / przygrywka / taniec przeciwieństw / ocena tego, co zaszło, decyduje o dalszym biegu wypadków

W tym tygodniu w wielu sferach nastąpi reorientacja i przejście do następnej fazy. Aktualności nabiorą i naszą uwagę przykują inne energie, nowe obszary, tematy oraz aspekty życia. Chociaż działające siły i towarzyszące im doświadczenia będą miały różny charakter, to jednak łączy je wspólny mianownik: wszystkie są związane z wartościami, sprawiedliwością, moralnością albo prawdą. Spaja je też potrzeba znalezienia uniwersalnych kryteriów, reguł czy ideologii.

Przy okazji istotną rolę odegra relacja między mężczyzną a kobietą: zadamy sobie pytanie, kto ma władzę oraz wpływy, jak przejawia się różnica między patriarchalnym, hierarchicznym i linearnym myśleniem, które na pierwszym miejscu stawia rozwój i ekspansję, a postawą matriarchalną, integracyjną i zorientowaną na cykle, usiłującą zachować to, co już istnieje i jest zasadnicze (Słońce i Lilith).

W najlepszym razie zobaczymy, w jaki sposób te dwie, na pierwszy rzut oka sprzeczne zasady, mogą się wzajemnie uzupełniać, inspirować i zapładniać. Przede wszystkim tam, gdzie przedstawiciele różnych kultur i opcji potraktują siebie po partnersku i z szacunkiem, może nastąpić zdumiewający zwrot akcji. Zarówno na poziomie indywidualnym, jak również w gospodarce i polityce mogą zawiązać się sojusze, które zrodzą nowe pomysły i wyzwolą zdumiewającą energię. Gorzej, jeśli zabraknie takiej gotowości i druga strona zostanie potraktowana protekcjonalnie, wyśmiana, zdeprecjonowana, wzgardzona i/albo przy pomocy wszelkich dostępnych środków ktoś podejmie próbę stłumienia bądź zdominowania tego, co nie odpowiada jego wizji świata. Wtedy nawet pozornie banalne wydarzenia tego tygodnia mogą uruchomić długofalowy, niebezpieczny i destrukcyjny proces.

 

Różne scenariusze zdarzeń

Ogólnie do głosu dojdą jednak różne zagadnienia, zależnie od indywidualnego horoskopu oraz poruszanej tematyki.
W związkach i wszelkich formach partnerstwa w trakcie tygodnia punkt ciężkości przesunie się z oczekiwań, pomysłów i ideologii na bardziej pragmatyczną postawę. Ewentualnie wzrośnie teraz gotowość do wiążących deklaracji i brania odpowiedzialności za wspólne przedsięwzięcia.
W dziedzinie komunikacji, oświaty, handlu oraz transportu po etapie kwestionowania wszystkiego trzeba będzie spojrzeć do przodu, zbadać nowe perspektywy i możliwości, jak również zająć się urzeczywistnieniem wizji.
Zmiany nastąpią także w sferze realizacji projektów, wszelkiego rodzaju działań, konfrontacji (konfliktów) i w sporcie. Po okresie zdominowanym przez rozważania, dyscyplinę, upór, ale również zawziętość, w końcu nastąpi otwarcie.  Na pierwszy plan wysuną się współpraca, wspólne ideały i zastosowanie nowych technologii. Teraz weźmiemy pod uwagę nowe opcje i drogi.
Ten proces przebiegnie analogicznie we wszystkich obszarach. Na początku tygodnia aktualne będą dotychczasowe tematy i wzorce, zmiana nastąpi dopiero w jego drugiej połowie.

 

Tydzień w szczególe

Konfiguracje PONIEDZIAŁKU i WTORKU pozwolą nam cieszyć się lekką, przyjemną stroną życia. Będziemy gotowi wyjść innym naprzeciw oraz podjąć współpracę na rzecz realizacji wspólnego celu.
Sytuacja zrobi się jednak trudna, jeśli ktoś będzie uparcie trwał przy starych, utartych wyobrażeniach na jakiś temat albo odrzucał czy zwalczał wszystko, co nie pasuje do jego obrazu świata. Poinformujcie swoje otoczenie o projektach czy pomysłach, na których szczególnie Wam zależy – istnieją spore szanse na wsparcie. Teraz może też nastąpić ważny przełom w zainicjowanej przed tygodniem sprawie. Bądźcie otwarci na to, co nowe – opłaci się! [Księżyc w Wodniku]

ŚRODĘ i CZWARTEK zdominuje tęsknota za lepszym, bardziej humanitarnym światem, człowieczeństwem i współczuciem. W optymalnym przypadku zdołamy znaleźć sojuszników, którzy będą wspierać realizację naszego wizjonerskiego pomysłu. Duża otwartość i wrażliwość, a także skłonność do bezwarunkowego angażowania się w coś, mogą nam dostarczyć cudownych, poruszających doświadczeń, niosą jednak niebezpieczeństwo zatracenia się albo – jeśli sprawy nie pójdą po naszej myśli – zranienia. Dlatego bądźcie ostrożni w podejściu do siebie oraz innych. Respektujcie granice, zarówno własne, jak i cudze. W miarę możliwości poświęćcie nieco czasu na to, żeby przemyśleć swoje sny i pomysły. [Księżyc w Rybach, Mars wejdzie do Wodnika]

 

Pragmatyzm Wenus w Koziorożcu

W PIĄTEK i w SOBOTĘ nastąpi wyraźna zmiana klimatu. Poczujemy potrzebę otwarcia się i odkrycia nowych horyzontów bądź światów albo po prostu zrobienia czegoś ekscytującego. W tych dniach nie zabraknie nam też energii ani kreatywności, żeby skutecznie stawić czoła wyzwaniom lub przygodom.
Jeśli wiecie, czego tak naprawdę chcecie, jeśli jakiś pomysł, pragnienie czy wizja szczególnie leżą Wam na sercu, to teraz będziecie dysponować dostatecznie dużą dawką energii, aby objawić je światu. Zaufajcie swojej intuicji i zawierzcie swojemu wewnętrznemu Przewodnikowi!  Postarajcie się jednak nie realizować osobistych (egoistycznych) impulsów i ideałów kosztem innych. Nie warto również być pasywnym i unikać jednoznacznego stanowiska, bo zrobi się nieprzyjemnie. Te dwa dni nie sprzyjają też osobom szukającym spokoju i zadumy.
Połączenie Słońca z Lilith, które uściśli się w piątek, wysunie na pierwszy plan temat koegzystencji pierwiastka męskiego z żeńskim, silnych, bezkompromisowych kobiet, potęgi kobiecości, a także radykalnych, nieprzejednanych postaw i zachowań (w Polsce: Narodowe Święto Niepodległości). Ten aspekt jest szczególnie istotny dla osób urodzonych w okolicach 11 listopada, ponieważ może manifestować się w ich życiu przez cały najbliższy rok, np. w postaci dziwnych, niefortunnych zdarzeń lub zbiegów okoliczności. [Księżyc w Baranie, Słońce w koniunkcji z Lilith 20° Skorpiona, Wenus wstąpi do Koziorożca]

Po dwóch dość ekscytujących, dynamicznych dniach w NIEDZIELĘ poczujemy potrzebę bezpieczeństwa i wyciszenia. Jednocześnie wzrosną drażliwość i skłonność do irytacji. W efekcie możemy dość gwałtownie reagować na wszelkie utrudnienia i zakłócenia. Najlepiej, jeśli znajdziecie czas, aby samemu albo wspólnie z przyjaciółmi, unikając nadmiernego wysiłku, poświęcić uwagę tematowi, który Was interesuje czy inspiruje. [Księżyc w Byku]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2016 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »