Prognoza tygodniowa 26.9.–2.10.2016

Zamieszczony przez dnia wrz 25, 2016

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: kiedy wszystko jest możliwe: przed trudnym wyborem, pragnienia i frustracje na drodze do przyszłości / przyjaciele, towarzysze i partnerzy: kto ma władzę? komu można zaufać?

 

Konfiguracje tego tygodnia uwolnią bardzo różne energie. To, jaka tematyka wysunie się na pierwszy plan, zależy od indywidualnego horoskopu. Ogólnie rzecz biorąc, będziemy patrzeć do przodu i planować dalszą strategię działania. Na pewno nie zabraknie nam teraz optymizmu i wiary w korzystny bieg wypadków. Ekscytacja i chęć wybadania nowych dróg pójdą w parze z otwartością oraz zainteresowaniem tym, co inne. Poza tym gotowość do spotkań i rozmów będzie wspierać i stymulować zarówno nasze osobiste działania, jak i imprezy kulturalne. Przy takich okazjach, ale również podczas spotkań czy negocjacji pojawią się nowe, ciekawe opcje albo dojdzie do głosu dotychczas ukryty potencjał. Niewykluczone, że iskra roznieci wtedy żar, rozbudzając zainteresowanie, a nawet zachwycając nas konkretną wizją przyszłości.
Możemy też po prostu cieszyć się urokami życia i wszystkim, co przyniosą nadchodzące dni.

Cały problem polega jednak na tym, żeby odróżnić jakość od ilości, wybrać to, co jest rozwojowe i naprawdę potrzebne. Osoby, które nie zachowają dostatecznej ostrożności, mogą wziąć na siebie za dużo i koniec końców obudzą się z „kacem”.
Mało przyjemnie będzie również wtedy, jeśli na jakąś ofertę czy możliwość zareagujemy nadmiernym entuzjazmem bądź zaczniemy upierać się przy konkretnym wyobrażeniu. W takich przypadkach grożą nam rozczarowania i kubeł zimnej wody.
Szczególną uwagę przykują wszelkiego rodzaju ojcowie, przywódcy, autorytety, idole i gwiazdy. Mogą nas oni zachwycić swoim fantastycznym wystąpieniem albo gestem, ale również  złożyć obietnice, które później okażą się niemożliwe do zrealizowania.
Najbliższe dni przyniosą też ważne, intensywne doświadczenia  w związkach oraz wszelkich formach partnerstwa. Teraz nie wystarczą piękne słówka, potrzebna będzie szczerość, uczciwość i lojalność. Pary, które mają te cechy, mogą przygotować się na romantyczne, namiętne chwile, a inne związki międzyludzkie położą kamień węgielny pod owocną współpracę. Jednak tam, gdzie zabraknie zaufania, górę wezmą zazdrość, próby przejęcia kontroli nad drugą osobą, manipulowania nią albo uzależnienia jej od siebie, a jeśli ktoś zostanie zdekonspirowany jako zdrajca czy oszust, poczujemy przemożne pragnienie wzięcia odwetu.
Wibracje sprzyjają projektom o charakterze kreatywnym i artystycznym, skorzystają z nich również wszyscy, którzy zajmują się projektowaniem oraz stylem.

Zupełnie inne energie uaktywnią się w sprawach związanych z organizowaniem, planowaniem, zdrowiem czy kwestiami społecznymi. Tutaj chodzi przede wszystkim o skonkretyzowanie i szczegółowe zaplanowanie projektów, a miejsce optymizmu oraz entuzjazmu zajmą powaga i perfekcjonizm. W najlepszym razie, po dłuższej rozgrzewce uda się wreszcie coś zakończyć albo rozwiązać jakiś problem. Duże wymagania wobec siebie i innych połączone z równie dużą (samo)krytyką, jeśli coś nie pójdzie zgodnie z oczekiwaniami albo zostaną popełnione błędy, mogą jednak wzbudzić w nas poczucie fiaska albo frustrację. Sytuacja zrobi się nieprzyjemna, jeśli w takich momentach zaczniemy szukać winnego i atakować go oskarżeniami. Lepiej pragmatycznie poszukać najlepszego rozwiązania i skoncentrować się na kolejnym możliwym do wykonania kroku. Wtedy istnieją spore szanse, że wbrew oczekiwaniom osiągniemy znacznie więcej niż sądzimy.

 

Tydzień w szczególe

Na początku tygodnia będzie trzeba dokonać oceny sytuacji. Konfiguracje astrologiczne zmuszą nas do tego, abyśmy skoncentrowali się na sprawach ważnych i zasadniczych, zogniskowali siły i dokonali reorientacji. Ponieważ wydarzenia i doświadczenia tych dni dostarczą nam silnych impulsów i zasadzą ziarno pod dalszy bieg wypadków, to wszystko, co teraz nastąpi, zostanie powiedziane czy zrobione, będzie miało długotrwałe konsekwencje. Dlatego w miarę możliwości świadomie zdecydujecie, jakie działania podejmiecie oraz w co chcecie zaangażować swoje siły. Nawet jeśli nie zrobicie (jeszcze) niczego konkretnego, to Wasze wewnętrzne nastawienie będzie miało szczególną siłę oddziaływania. Poza tym w PONIEDZIAŁEK i we WTOREK poczujemy dużą potrzebę niezależności i stanowienia o sobie, chęć podążania nowymi drogami i spenetrowania nowych obszarów. Te dwa dni nadają się również na wypromowanie twórczych projektów, a także wszelkich działań służących pobudzeniu ważnej dla nas sprawy. Sytuacja skomplikuje się tylko tam, gdzie w obliczu zbyt wielu opcji nie będziemy mogli podjąć decyzji. Wtedy istnieje spore prawdopodobieństwo, że inni uczynią to za nas albo w naszym imieniu. [Słońce koniunkcja Jowisz 4° Wagi, Księżyc w Lwie, Saturn w kwadraturze z Głową Smoka 12°, Mars wstępuje do Koziorożca]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK nastrój zrobi się bardziej konkretny i rzeczowy, wzrośnie potrzeba albo konieczność zaplanowania bądź wykonania czegoś. Jednocześnie wyraźnie zobaczymy, gdzie sprawy nie przebiegają po naszej myśli. Uwagę przykują błędy przeszłości i istniejące przeszkody, ale też zbyt idealistyczne wyobrażenia. Jeśli w takich momentach będziecie gotowi zadbać o to, co konieczne, nie zaniedbując przy tym szczegółów, to możecie zdumiewająco wiele osiągnąć. [Księżyc w Pannie]

 

Nów w Wadze

W PIĄTEK i SOBOTĘ na pierwszy plan wysuną się kwestie równouprawnienia, sprawiedliwości i uczciwości.  W związkach i podczas negocjacji dyskutowane będą tematy zasadnicze. Jeśli zaangażowane strony są gotowe zająć jednoznaczne stanowisko, wysłuchać swojego partnera, a następnie znaleźć kompromisowe rozwiązanie, to może zostać uczyniony pierwszy, ważny krok dla przyszłości. Niewykluczone, że będzie trzeba wrócić do starych, niewyjaśnionych spraw i je wyprostować. W nocy z piątku na sobotę (o 2:11) nastąpi nów. Zwróćcie uwagę na swoje sny i/albo świadomie zadajcie sobie pytanie, jakie rzeczy, tematy lub jacy ludzie mają dla Was znaczenie i w co jesteście gotowi zaangażować się całym sercem. Te dwa dni sprzyjają również imprezom i przedsięwzięciom kulturalnym. [Księżyc w Wadze, Pluton w Koziorożcu w sekstylu do Lilith w Skorpionie 15°]

Energie NIEDZIELI nie będą łatwe do wykorzystania. Wewnętrzny niepokój i duże wyczulenie na słowa oraz gesty mogą sprawić, że nawet pozorne błahostki wywołają gwałtowne reakcje. W takich sytuacjach postarajcie się zachować spokój i zimną krew, unikajcie ferowania wyroków i oskarżeń. Jeśli uda się Wam, to możecie sporo zrozumieć, ewentualnie jakiś stary problem rozwiąże się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki…

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2016 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »