Prognoza tygodniowa 19–25.9.2016

Zamieszczony przez dnia wrz 18, 2016

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmiana perspektywy / stare sprawy w nowym świetle / omówić realne rozwiązania / przedyskutować nowe opcje

 

W tym tygodniu emocje opadną, nastąpi też odczuwalna zmiana energii i tematów wiodących. Po okresie napięć i niepewności, kiedy trudno nam było skupić się na konkretnym temacie, zaplanować coś albo uzyskać jednoznaczne odpowiedzi, będziemy mogli wrócić do spraw, które zostały poruszone w ubiegłych tygodniach. Jednocześnie naszą uwagę powoli zaczną przykuwać nowe tematy i pojawi się okazja dokonania reorientacji. Uwaga: układy astrologiczne dostarczą wyraźnych wskazówek na temat przebiegu zdarzeń i związanych z tym możliwości. Najlepiej, gdybyście mogli je wykorzystać podczas planowania swoich działań.

 

Pierwsza połowa tygodnia

Energie pierwszej połowy tygodnia szczególnie sprzyjają nadrobieniu zaległości i/albo dokonaniu trzeźwej, rzeczowej oceny sytuacji. Zadajcie sobie pytanie, w jakim stopniu wydarzenia i doświadczenia minionych tygodni wpłynęły na Wasze życie. Zajmijcie się potrzebami swojego ciała i swojej duszy oraz związkami, które zostały zaniedbane. Poświęćcie też odpowiednio dużo czasu, żeby posprzątać i usunąć wszystko to, co nie jest już pożyteczne ani przydatne. Czas sprzyja również przeprowadzeniu rozmów na temat, który od dawna Was absorbuje, oraz pozyskaniu dalszych informacji w tym zakresie. W związkach i wszelkich formach partnerstwa warto omówić doświadczenia ostatnich dni i wyjaśnić ich konsekwencje.
Jeśli będziecie trzymać się tych wskazówek, to stworzycie dobre podstawy, żeby od środy móc wykonać kolejne kroki oraz optymalnie wykorzystać impulsy i możliwości, jakie pojawią się na początku następnego tygodnia.
Energie mniej sprzyjają działaniom ukierunkowanym na realizację nowych projektów. Jeśli będziecie niecierpliwi, stwierdzicie, że można coś przyspieszyć albo zechcecie podjąć szybką decyzję, to narazicie się na ryzyko popełnienia błędu, ewentualnie wykonacie ogromną pracę, marnując energię na coś, co później okaże się mało przydatne.

 

Reorientacja

Od środy możliwa będzie reorientacja. Początkowo na pierwszy plan wysuną się sprawy związane z organizacją i planowaniem. Jednocześnie naszą uwagę w coraz większym stopniu zaczną przykuwać związki, partnerstwo oraz prawo. Głównie chodzi o kwestie dotyczące uczciwości, równouprawnienia oraz równowagi w dawaniu i braniu. Jeżeli jesteście gotowi w sposób otwarty i rzeczowy przedstawić to, co uważacie za ważne, ale również potraktować poważnie życzenia i wartości drugiej strony, to możecie w tych dniach położyć podwaliny pod przyszłą współpracę, wybadać możliwości, jakie istnieją w danym związku, a w przypadku konfliktów, negocjacji czy kwestii prawnych, przedyskutować rozwiązanie, które mogliby zaakceptować wszyscy zainteresowani.
Uwaga, istnieje też spore prawdopodobieństwo, że powoli opadające napięcie, uwolni okiełznane wcześniej impulsy i powstrzymywane reakcje. Wtedy trzeba liczyć się z tym, że dotychczas stłumione albo zachodzące w tle procesy czy uczucia nagle i nierzadko z impetem wypłyną na powierzchnię. Jeśli do tego dojdzie, to bądźcie uważni i ostrożni, ale również konkretni i zdecydowani.

W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK zwycięży potrzeba spokoju i bezpieczeństwa połączona ze skłonnością do zajmowania się przyjemnymi stronami życia. Do działania przystąpimy tylko wtedy, kiedy będzie to naprawdę konieczne. Najlepiej wykorzystać ten czas na rzeczy, które nam służą, spotkać się z ludźmi, których lubimy, pofolgować sobie albo odpocząć. Energie nadają się również na wyjaśnienie kwestii materialnych albo finansowych. [Księżyc w Byku]

 

Merkury „rusza do przodu”

ŚRODA i CZWARTEK mają charakter przejściowy. Wprawdzie w tych dniach da o sobie znać potrzeba kontaktów i rozmów z innymi, ale możemy mieć problem z logicznym myśleniem albo z koncentracją. W efekcie będziemy wyrażać się niejasno i mało zdecydowanie albo zatracimy się w szczegółach. Najlepiej nie podejmujcie teraz żadnych wiążących decyzji, nie załatwiajcie skomplikowanych spraw ani czegoś, co wymaga sporo uwagi i dokładności. Warto spotkać się ze znajomymi i z przyjaciółmi, zrobić porządki, posegregować albo zebrać informacje na interesujący nas temat.
W czwartek rano Merkury zatrzyma się z punktu widzenia Ziemi, a następnie przejdzie do ruchu prostego. Po południu (o godz. 16:21) Słońce przekroczy równik w swojej (pozornej) wędrówce na południe – nastąpi równonoc i rozpocznie się jesień. Od tej chwili naszą uwagę coraz bardziej zaczną przykuwać kwestie socjalne i społeczne, wzrośnie ochota na spotkania z innymi ludźmi, łatwiej zajmiemy się też sprawami związanymi z przyszłością. [Księżyc w Bliźniętach]

W PIĄTEK do głosu dojdzie świat uczuć, zatęsknimy za towarzystwem, zapragniemy zrobić coś, co nas porusza albo karmi. Najlepiej, jeśli znajdziecie okazję, aby porozmawiać z innymi o sprawach, które leżą Wam na sercu, albo uczynicie dla siebie coś dobrego. Z działających teraz energii skorzystają też kwestie dotyczące domu i rodziny.

 

Weekend…

SOBOTA i NIEDZIELA zaserwują nam dość mieszany program. Z jednej strony będziemy chcieli przebywać z innymi ludźmi i wspólnie zająć się tematem, który nas porusza, z drugiej strony – duża intensywność emocjonalna może wywołać silne reakcje albo uświadomić nam coś ważnego, co dotychczas pozostawało ukryte. W najlepszym razie znajdziecie teraz okazję, żeby zająć się zasadniczymi kwestiami życia i miłości, sprawami rodzinnymi albo treściami, które są głęboko ukryte w Waszej psyche. Konfiguracje astrologiczne mogą jednak okazać się trudne dla wszystkich, którzy nie są gotowi bądź zdolni stawić czoła silnymi uczuciom, ewentualnie spróbują osiągnąć swój cel przy pomocy manipulacji. W takim przypadku mogą wystąpić przykre, a nawet niebezpieczne sytuacje. Postarajcie się być uczciwi i zachować granice przyzwoitości, zwłaszcza dotyczy to związków. Mimo wszystko bądźcie też przygotowani na nadspodziewanie gwałtowne reakcje. [Księżyc w Raku, Słońce w koniunkcji z Jowiszem]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2016 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »