Zaćmienie Księżyca – 18.8.2016 r. (Palec Boży)

Zamieszczony przez dnia Sie 9, 2016

Słowa kluczowe: Palec Boży, porozmawiajmy o zdrowiu, wolna wola a przeznaczenie, wymuszanie haraczu, marketing, pisma święte, nawałnice, dziewictwo, nacjonalizm a globalizacja, szaleństwo i zabawa, polityka/państwo a religia, pedofilia, wezwanie sądowe, kłótnie i intrygi, chłodna kalkulacja, reforma szkolnictwa

18 sierpnia nastąpi częściowe, półcieniowe zaćmienie Księżyca. Srebrny Glob znajdzie się nad zachodnią Ameryką Północną, Pacyfikiem i wschodnim wybrzeżem Australii, ale istnieją nikłe szanse na obserwację tego zjawiska. Księżyc ledwie muśnie brzeg półcienia Ziemi i jego przejście pozostanie niezauważone. O tym zaćmieniu nie wspominają nawet niektóre programy astrologiczne, niemniej jednak z paru powodów zasługuje ono na uwagę.

Z horoskopowego punktu widzenia przypadnie w 26° Wodnika (Słońce 26° Lwa), czyli w trzecim dekanacie znaku. Według Wrońskiego takie posadowienie zwiastuje istotne reformy i zmiany w ministerstwach, rządzie, urzędach państwowych itp. [1]

Ponadto będzie ono uczestniczyć – co nieczęsto się zdarza – w Palcu Bożym. Zaćmiony Księżyc utworzy sekstyl z Uranem, a oba sygnifikatory – kwinkunks z koniunkcją Merkury-Jowisz. Palec Boży wskazuje na coś, co chcemy albo powinniśmy osiągnąć czy przejawić, ale musimy podjąć pewien wysiłek i dokonać wyborów, aby dana rzecz doszła do skutku.  Ten aspekt dotyczy spraw, które zaczynają się zwykle w sposób niepozorny, z czasem ulegają jednak wzmocnieniu i trwają bardzo długo. Można odnieść wrażenie, jakby los prowadził człowieka, rzeczy dzieją się same i odczuwalny jest nacisk czy przewodnictwo „Siły Wyższej”, stąd nazwa – Palec Boży.
Na wierzchołku Palca znajdą się Merkury i Jowisz w Pannie, co wskazuje na praktyczne, rozumowe, wykalkulowane relacje z ludźmi, dokumenty i dyskusje dotyczące spraw codziennych, wykonywanej pracy, zdrowia, lekarzy, NFZ, szkolnictwa, nauczycieli i podręczników, bibliotek oraz sklepów. Te tematy odegrają teraz wiodącą rolę, będą doskonalone (aż do „perfekcji”) i szeroko omawiane.

18.8.2016 r. zaćmienie Księżyca

 

Uran – bunt, uwolnienie, reforma

Kluczem do całego układu jest władca zaćmienia – Uran, który tworzy korzystny aspekt z Księżycem (sekstyl) i ze Słońcem (trygon). Daje to szansę na nagłe i dość niekonwencjonalne rozwiązania problemów oraz niespodziewane wyjście z trudnych sytuacji. Działanie Palca Bożego można porównać do kolca, który ciągle nam dokucza, ale jednocześnie popycha do celu, czy tego chcemy, czy nie. W połączeniu z zaćmieniem taka figura nabiera nieuchronnego charakteru, działa jakby z mocy przeznaczenia.
Co ciekawe midpunkt wierzchołka opisanej figury – 25° Panny – zostanie zaktywizowany 16 września przez kolejne zaćmienie Księżyca.  Wtedy 25° Panny zajmie Słońce. Tym samym aktualne lub zainicjowane teraz sprawy znajdą swój ciąg dalszy, ale staną się przedmiotem ataków, agresji, niepokojów oraz krytyki (kwadratura Marsa).

 

Symbole sabiańskie

Słońce faza 146
Tęcza po ciężkim sztormie.
Łączące to co na górze z tym, co na dole. Przymierze z boską naturą daje nadzieję na nieśmiertelność.

Księżyc faza 326
W warsztacie samochodowym mechanik testuje akumulator przy pomocy hydrometru. Umiejętność zastosowania wiedzy o naturalnych prawach przy rozwiązywaniu problemów dnia codziennego wynikających z życia w naszym stechnicyzowanym społeczeństwie.

 

Lew-Wodnik

Podczas pełni mogą nasilić się irracjonalne, nieprzewidywalne zachowania, które doprowadzą do tragicznych wydarzeń, ataki szaleńców i katastrofy, głównie lotnicze (urodzeni 15-17 sierpnia powinni w najbliższym roku rozważyć rezygnację z podróży drogą powietrzną). Będziemy bardziej pobudzeni emocjonalnie, gotowi do buntu i nagłych zerwań. Czas sprzyja wglądom, przeczuciom i medytacji, ale też wypadkom losowym, np. potknięciom, porażeniu prądem, zatruciu gazem czy problemom ze sprzętem elektronicznym.

Ogólnie wszystko, co teraz zrobimy, może być brzemienne w skutki. Zaćmienia Księżyca szczególnie dotyczą spraw związanych z całymi narodami (tu: bunty, rewolucje), a na poziomie indywidualnym zapowiadają problemy spowodowane przez gwałtowne emocje, kłopoty matek i żon bądź skandale wywołane przez kobiety (vide: Lech Wałęsa).
Warto zachować spokój i impulsywnie nie podejmować w tych dniach żadnych istotnych decyzji. Tym bardziej, że Merkury właśnie wchodzi w obszar swojej przyszłej retrogradacji, więc cokolwiek postanowimy i tak będzie wymagało zweryfikowania, poprawek oraz ponownych analiz.
Zaćmienie przede wszystkim dotyczy osób, które w swoich horoskopach mają zaakcentowany 26° Lwa i Wodnika oraz 24°-26° Panny, a także Bliźniąt, Strzelca i Ryb.

 

Antares

Pamiętajmy też, że Saturn – drugi władca zaćmienia – w tym czasie osiągnął już stopień swojej koniunkcji z Marsem i gwiazdą Antares. Aspekt uściśli się 24 sierpnia w 9°52 Strzelca, tuż przed zaćmieniem Słońca. To bardzo niebezpieczny i ryzykowny układ. Szczególnie może on zamanifestować się w życiu osób, które w swoich horoskopach mają obsadę 10° Strzelca, Bliźniąt, Panny i Ryb oraz – przez cały rok – wszystkich urodzonych pod koniec sierpnia.
Antares w koniunkcji z malefikami (a do nich należą m.in. Mars i Saturn) zapowiada degradację, zniszczenie planów i utratę nadziei. Ta gwiazda w niekorzystnym układzie daje upór, kłótliwość, agresywność, problemy prawne, choroby oczu, ryzyko zostania ofiarą gwałtu, wybuchu pożaru, zranienia bronią lub urządzeniem technicznym. Możliwa jest przedwczesna śmierć w walce lub na skutek wyroku sądu [2].

 

Zaćmienie – katharsis i oczyszczenie

Zaćmienie Księżyca oczyszcza z siłą wodospadu, jest wzmocnioną wersją pełni i działa niczym emocjonalne katharsis. W naszym życiu zostaje uwolnione to, co przestało służyć wyższemu Ja. Jasne światło Słońca rzuca promienie na podświadomość, aby oświetlić wszelkie zagadnienia dotyczące podstawowych relacji z innymi ludźmi. Pomiędzy Słońce a Srebrny Glob wchodzi Ziemia…
Zależnie od tego, jak sprawy toczyły się przez minionych 6 miesięcy, zobaczymy teraz owoce zasiane podczas ostatniego zaćmienia Słońca albo – jeśli żyliśmy w stresie i okoliczności wywierały presję na zalążki nowego (złożone ziarno) – poczujemy gorycz, smutek i żal.
To, jakie doświadczenia staną się naszym udziałem i co konkretnie nas spotka, zależy od osobistego horoskopu – tzn., które sygnifikatory i jak będą aspektowane podczas zaćmienia – oraz od tego, jak podchodzimy do zmian – czy jesteśmy otwarci i gotowi je zaakceptować. Tego ostatniego Wam wszystkim życzę!

 

© 2016 AstroTranslatio. All rights reserved
Zdjęcie źródło: Pixabay

 

[1] Sergiej a. Wroński, Astrologia klasyczna, t.4, str. 280, Ars Scripti-2, 2006, Białystok
[2] Sergiej a. Wroński, Astrologia klasyczna, t.2, str. 215 i 224, Ars Scripti-2, 2006, Białystok

Wyślij komentarz

Translate »