Prognoza tygodniowa 8–14.8.2016 (zwątpienie)

Zamieszczony przez dnia Sie 7, 2016

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: świat i wartości w fazie zmian / poszukiwanie sensu i zwątpienie / widzieć ból i czynić dobro / na czym można polegać? / uważność i ostrożność lepsze niż wyrozumiałość i skrucha

 

Również te osoby, które w minionych tygodniach były zaabsorbowane codziennymi sprawami, skierują teraz uwagę na kwestie żywotne i zasadnicze.
Po raz kolejny przekonamy się, jak mało dzieli światło od mroku, ufność od zwątpienia, bezradność od pomocy oraz jak szybko – często bez wyraźnej przyczyny – może odmienić się los. W tym kontekście zintensyfikowaniu ulegnie także część zachodzących od ubiegłego roku procesów, które tymczasem zeszły na dalszy plan.


Wydarzenia najbliższych dni mogą wstrząsnąć nami do głębi i uruchomić taki bieg wypadków, który przykuje sporo uwagi. I to zarówno na poziomie indywidualnym, jak i zbiorowym. W efekcie zostaną też zredefiniowane priorytety na przyszłość, głównie w sprawach dotyczących migracji, przyrody, środowiska naturalnego, instytucji socjalnych, zdrowia, wartości oraz związków. Jednak w przypadku większości z tych procesów dopiero na początku października przekonamy się, dokąd to wszystko ostatecznie prowadzi.

 

Co jest najważniejsze?

Konkretnie chodzi teraz o to, żeby zobaczyć rzeczywistość taką, jaka jest, zrzucić różowe okulary, wyzbyć się pobożnych życzeń, idealizmu czy oczekiwań, ale też nie uprawiać czarnowidztwa. Jednocześnie nie pozwólmy, aby lęki, obawy bądź wątpliwości przesłoniły nam radosne, zachęcające i pozytywne aspekty realnego świata.
Z jednej strony w nadchodzących dniach będziemy musieli zmierzyć się z bolesną prawdą, z drugiej możemy liczyć na wzruszające doświadczenia i pełne współczucia momenty. Często właśnie w chwili, kiedy coś będzie się wydawało mroczne, trudne, beznadziejne, wręcz ogarnie nas kompletna rozpacz, na horyzoncie pojawi się światełko, otworzą się przed nami nieoczekiwane możliwości i ujrzymy nową drogę. Jeśli nie zniechęcimy się i w optymalny sposób wykorzystamy istniejące realia, to mogą nastąpić istne cuda! Jednak sytuacja zrobi się trudna, a nawet niebezpieczna tam, gdzie niepewność i ból przejdą w zgorzknienie i nienawiść, gdzie zacznie się szukanie i osądzanie winnych.

 

Co jest trwałe?

Poza tym, zgodnie z innym odpowiednikiem działającego układu na pierwszy plan wysunie się teraz dyskusja dotycząca wszelkiego rodzaju wartości. Jak bumerang powracać będą pytania: Co jest prawdziwe i trwałe?  Co sprosta wymogom chwili obecnej, a co utraciło wartość, znaczenie i ważność? Częściowo nieprzyjemne wnioski i odpowiedzi przyniesie tutaj zwłaszcza koniec tygodnia. Osoby, które będą gotowe dokładnie przeanalizować istniejącą sytuację, mogą jednak nieoczekiwanie odkryć dotychczas ukryte zasoby.

 

Związki i wartości

Również w związkach i wszelkich formach partnerstwa nadchodzi czas próby. Teraz okaże się, w jakim stopniu mamy możliwość tak je ukształtować, aby sprostały aktualnej (zmienionej) sytuacji. Jeśli partner/-ka nie będą zdolni do zmiany ani gotowi do pragmatycznych kompromisów czy dostosowania się, to najbliższe dni mogą przynieść początek końca nawet długoletnich związków. Jednocześnie zostaną stworzone warunki, które pozwolą wcielić w życie jakąś ciekawą wizję.

 

Tydzień w szczególe

Nawet, jeśli ważne decyzje w sprawie związków zapadną dopiero pod koniec tygodnia, to wiele związanych z tym tematów będzie aktualnych już w PONIEDZIAŁEK. Tego dnia często może nasuwać się pytanie, jak ludzie podchodzą do siebie, czy są gotowi traktować drugą osobę w sposób otwarty i uczciwy? Mówcie o własnych pragnieniach, potraktujcie poważnie problemy swojego rozmówcy i poszukajcie rozwiązania, które mogą zaakceptować wszyscy zainteresowani. Wtedy pojawi się szansa, aby wejść na nowy poziom relacji Gorzej, jeśli w celu osiągnięcia czegoś posłużymy się manipulacją czy trikami, ewentualnie, powodowani lękiem przed stratą albo niechęcią do wszelkiej dysharmonii, pójdziemy po linii najmniejszego oporu i zawrzemy wątpliwy kompromis. [Księżyc w Wadze]

We WTOREK, w ŚRODĘ i CZWARTEK dominować będą intensywne uczucia. W najlepszym razie możemy w tych dniach zająć się tematami, które dotychczas stanowiły tabu. Jeśli zrobimy to w sposób szczery i uważny, to rozwiążemy nawet najtrudniejsze problemy. Konfiguracje astrologiczne nadają się również na wszelkiego rodzaju dociekania, kwerendy, kontemplacje i porządki. Wykorzystajcie okazję i zajmijcie się sprawami, które od dłuższego czasu absorbują Waszą uwagę. [Księżyc w Skorpionie]

 

Energetyczne apogeum

W PIĄTEK i w SOBOTĘ przypada energetyczne apogeum tego tygodnia. W tych dniach w centrum zainteresowania znajdą się opisane na wstępie tematy. Ponieważ z jednej strony będziemy odczuwać ogromną potrzebę prawdy i klarowności, a z drugiej wrażliwość, wyczulenie na punkcie słabych punktów i niepewność, to pojawi się silna tendencja do przesadnych reakcji. Jeśli zdołamy zachować spokój, nawet wtedy, kiedy poczujemy się dotknięci albo ktoś zakwestionuje nasze kompetencje, nie wpadniemy w szał albo nie będziemy zrzucać winy na innych, to możemy wiele zrozumieć, ewentualnie zarysuje się rozwiązanie jakiegoś istniejącego od dawna problemu.
Jeżeli zostaniecie skonfrontowani z czymś, co poruszy Was do żywego, to zanim zareagujecie albo osądzicie sytuację, zatrzymajcie się na moment. [Księżyc w Strzelcu, (Wenus 10° Panny w kwadraturze do Saturna 10° Strzelca) w półtorakwadraturze do Urana 25° Barana = Palec Diabła]

W NIEDZIELĘ poczujemy potrzebę spokoju, a także wycofania się. Świadomie poświęćcie czas samym sobie. Znajdźcie czas, żeby porozmyślać o tym wszystkim, co jest dla Was ważne. Możecie też wykorzystać ten dzień, żeby zrobić porządek w domu, biurze albo życiu. [Księżyc w Koziorożcu, Wenus opozycja Neptun 12°]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2016 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »