Prognoza tygodniowa 11–17.7.2016 (ekscytacja)

Zamieszczony przez dnia Lip 10, 2016

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: ekscytacja / kreatywna zmiana / odwaga i chęć eksperymentowania / uwolnienie się i odnowa / konstruktywna reformacja czy destrukcyjna rewolucja?

W tym tygodniu w wielu sferach życia  zapanują euforia i optymizm – poczujemy ogromną ochotę na eksperymenty, żądzę przygód i zapragniemy stawić czoło rozmaitym wyzwaniom. Jednocześnie da o sobie znać pewien niepokój oraz chęć uwolnienia się od wszelkich uzależnień i ograniczających stereotypów. Jeśli wyrazimy te potrzeby w sposób kreatywny, twórczy, traktując to jak zabawę, to w najbliższych dniach możemy dokonać czegoś naprawdę wielkiego albo liczyć na ogromne przełomy; w najlepszym razie nastąpi radykalny zwrot sytuacji i reorientacja, zrzucimy balast przeszłości, który nam ciążył, i podejmiemy istotne działania na drodze do osiągnięcia nowych celów.
Gorzej, jeżeli ulegniemy zbyt subiektywnej ocenie sytuacji albo popadniemy w nadmierny egocentryzm. Tam, gdzie będą dominować własne korzyści, uprzedzenia i nastroje, zechcemy forsować swój interes, nie patrząc na potrzeby innych, może dojść do ostrej, wręcz destrukcyjnej i niebezpiecznej walki o władzę, przy tym zniszczone zostaną też dobre pomysły i zalążki kreatywnych rozwiązań. Sytuacja zrobi się równie problematyczna, jeśli naszym zachowaniem pokierują opór, przekora, bunt, urażona duma albo poczucie własnej wyższości.

Również mniej lub bardziej świadome złamanie tabu czy prowokacje niosą ze sobą teraz spore niebezpieczeństwo. W takich przypadkach trzeba liczyć się z możliwością gwałtownych i nieobliczalnych reakcji. Jeśli jednak zdołamy przedyskutować kreatywne pomysły (przeprowadzić burzę mózgów) i oprócz własnych potrzeb uwzględnić również interes ogółu, ew. istniejące okoliczności, to możemy optymalnie wykorzystać potencjał tego astrologicznego układu.
Oprócz wyżej opisanych procesów istotną rolę odegrają teraz kwestie dotyczące sztuki i seksualności, a także podziału ról na męskie i żeńskie. Otóż najbliższy czas może obfitować w namiętne, erotyczne uniesienia, kreatywne działania artystyczne, jak również (mniej lub bardziej jawną) walkę o to, kto ma w związku coś do powiedzenia.
Wykorzystajcie okazję, żeby poeksperymentować z nowymi możliwościami, zróbcie coś niezwykłego, szalonego i wyjątkowego! Warto też stworzyć sobie odpowiednią przestrzeń dla radosnych, twórczych działań, ale nie dać się sprowokować do czynów, których potem będziemy żałować. Uwaga: mogą wystąpić nieoczekiwane zwroty akcji, dlatego podejdźcie do swoich planów w sposób elastyczny.

Na początku tygodnia na pierwszy plan wysuną się kwestie dotyczące związków, prawa i sprawiedliwości. W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK wyraźnie zaznaczy się potrzeba kontaktu i wymiany myśli, równie silna będzie też kreatywność i chęć wypróbowania czegoś niezwykłego bądź sprowokowania innych poprzez nieoczekiwane reakcje. Niewykluczone, że informacje, jakie wyjdą teraz na jaw, rzucą nowe światło na pewną kwestię albo zmuszą nas do zmiany zdania w jakiejś sprawie. Warto wykorzystać energie tych dwóch dni, żeby zorganizować coś wspólnie z innymi. Z działających wibracji skorzystają też wszelkie twórcze projekty. [Księżyc w Wadze, 12.7. Wenus wejdzie do znaku Lwa]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK wzrośnie emocjonalna intensywność. W tych dniach na pierwszy plan wysuną się erotyka, seksualność, żądze i namiętności, nie zabraknie nam też wyobraźni ani inspiracji.
Jeśli jakaś sprawa jest dla Was szczególnie ważna, to możecie wykorzystać energie tych dni, żeby całym sercem i z pasją zająć się tym, czego w głębi duszy pragniecie. Otwartość i autentyczność zjednają Wam wsparcie. Z aktualnych układów astrologicznych skorzystają też związki i śmiałe przedsięwzięcia. Sytuacja zrobi się nieprzyjemna tylko tam, gdzie twórcze, radosne impulsy czy pomysły zastąpi zazdrość, żądza zemsty albo urażona duma. Wtedy nawet dobre i radosne działania mogą przybrać destrukcyjny obrót. [Księżyc w Skorpionie, 14.7. Merkury wejdzie do znaku Lwa]

PIĄTEK stoi pod znakiem entuzjazmu i radosnego optymizmu. Tego dnia może nas rozpierać żądza czynu, nie zabraknie też kreatywnych pomysłów. Wykorzystajcie okazję, żeby – w miarę możliwości – wspólnie z innymi zająć się jakimś ważnym projektem, znajdźcie też dostatecznie dużo czasu, żeby poświęcić się swojemu hobby albo zrealizować swoje najgłębsze pragnienie.

W WEEKEND wszystko będzie przebiegać inaczej niż sądzimy albo sobie zaplanujemy. W tych dniach szczególnie mocno dojdą do głosu twórcze, kreatywne siły, które będą napierać do zmian! W najlepszym razie zdołamy osiągnąć wielki przełom, a w odniesieniu do kwestii, która od dawana jest aktualna, zarysują się nowe drogi i możliwości. Na sukces mogą jednak liczyć tylko ci, którzy będą gotowi zaryzykować nowe rozwiązanie. Gorzej, jeśli spróbujemy za wszelką cenę zachować status quo albo górą wezmą zawiedzione oczekiwania, nadzieje czy zraniona duma. Wiele zamieszania i nerwów mogą też wywołać losowe incydenty. Te dwa dni nie nadają się na projekty wymagające precyzji, cierpliwości czy obiektywnego, rzeczowego podejścia. [Księżyc w Strzelcu, Słońce w kwadraturze do Urana 25° Barana, Merkury/Wenus w kwadraturze do Lilith 7° Skorpiona]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2016 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »