Prognoza tygodniowa 07.12–13.12.2015 (napięcie)

Zamieszczony przez dnia Gru 6, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: oczekuj nieoczekiwanego / podróż ku nowym światom, osiągnięcie innych wymiarów / przekonania, wglądy i wzloty, ale również ból, zwątpienie i zgorzknienie / realizm i mocne osadzenie w realiach życia gwarantem sukcesu

Najbliższy tydzień przyniesie niezwykle zróżnicowany program – zacznie się intensywnie, a potem wzrośnie napięcie. Teraz możliwe będą zarówno wielkie skoki naprzód, jak i bolesne konstatacje czy rozczarowania. Ogólnie rzecz biorąc, nadchodzące dni upłyną pod hasłem „Oczekuj nieoczekiwanego”. Przygotujcie się na niespodzianki, otwórzcie na to co nowe i nieznane, a wtedy osiągniecie zaskakująco wiele, nawet radykalny przełom w ważnej dla siebie sprawie. Niejeden raz trzeba będzie jednak odnaleźć się w nowych realiach, pójść inną drogą albo odważyć na eksperyment, nie tracąc przy tym z oczu dnia codziennego i konkretnych uwarunkowań.


W wielu sferach życia chodzi teraz o to, aby odpowiedzieć sobie na następujące pytania: jakie zachowanie w tym zmieniającym się świecie jest słuszne i sensowne? Na czym można polegać, skoro wszystko wygląda inaczej niż kiedyś? Kto zna właściwą drogę w rzeczywistości, która pozostaje (jeszcze) nieznana? Co zrobić, jeśli mimo dobrych zamiarów i „poprawnego” zachowania sprawy biegną niezgodnie z naszymi oczekiwaniami?
Na poziomie zbiorowym i globalnym na pierwszy plan wysuną się przede wszystkim kwestie dotyczące sprawiedliwości, politycznego ukierunkowania, stosunki międzynarodowe i związane z nimi oczekiwania oraz zobowiązania, jak również światopogląd kulturowy i religijny. Przywódcy w tych dziedzinach mogą teraz inspirować nas i zachwycać kreatywnością oraz roztropnością, a w trudnej sytuacji swoim zachowaniem przyczynić się do znalezienia sensownego i realistycznego rozwiązania. Całkiem możliwe również, że jakaś charyzmatyczna postać reprezentująca dogmatyczne poglądy na temat tego, czym jest „prawda” albo „słuszna droga”, zgromadzi wokół siebie wielu zwolenników, stwarzając tym samym niebezpieczną sytuację, ew. dodatkowo podkreślając istniejące napięcie. W tym ostatnim przypadku grozi eskalacja konfliktu.
Na poziomie osobistym nasuną się pytania dotyczące tego, dokąd zmierzamy, komu lub czemu dajemy wiarę i skąd wiemy, co jest dla nas dobre i sensowne?
W niektórych przypadkach chodzi teraz o to, żeby odważnie wykonać krok w nowym kierunku, niekoniecznie wiedząc, dokąd nas to zaprowadzi. Szczególnie w sytuacjach, w których dotychczasowe wysiłki nie doprowadzą do celu, nie spełnią się oczekiwania czy nadzieje albo pojawi się zwątpienie w słuszność obranej drogi, ważne jest, aby nie zwątpić, nie szukać kozłów ofiarnych czy winnych ani nie osądzać samego siebie. Zastanówcie się raczej nad tym, co w danej chwili jest dla Was (również w małym, codziennym wymiarze) spójne i wiarygodne, gdzie możecie śmiało wkroczyć na nowy obszar, a gdzie trzeba najpierw przystanąć i dokładnie rozważyć istniejące możliwości. Bądźcie wierni swojemu wewnętrznemu głosowi i podszeptom serca, uszanujcie jednak odmienne zdanie innych.
Ogólnie konfiguracje tego tygodnia najbardziej sprzyjają wszelkim projektom o nowatorskim, kreatywnym i całościowym charakterze. Najlepiej, gdyby udało się osiągnąć równowagę między otwartością na nowe pomysły i perspektywy oraz wypełnieniem konkretnych zobowiązań.

Na początku tygodnia będą dominować bardzo intensywne uczucia. W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK poczujemy ogromną potrzebę zacieśnienia więzi, ale wzrosną także lęki i obawy dotyczące uzależnienia, bezprawnych ingerencji czy strat. Tam, gdzie uda się stawić czoła napływającym uczuciom, nie ulec im i nie pozwolić, aby nas opanowały, zaangażować się w jakiś proces i pójść z prądem, nie zatracając się bez reszty, mogą nastąpić ważne wglądy i doświadczenia, będzie też można wyraźnie odróżnić głębokie prawdy wewnętrzne od starych nawyków albo dogmatów. Ewentualnie doskonale zrozumiecie jakąś sytuację, której nie sposób racjonalnie wyjaśnić. W ten sposób zostanie stworzona baza pod przyszłe decyzje. Gorzej, jeśli w tych dniach ktoś zechce zatrzymać zachodzące procesy albo uciec przed poruszającym doświadczeniem.

ŚRODA będzie dniem pełnym przeciwieństw. Z jednej strony pojawi się szansa na głęboko poruszające doświadczenia i wglądy, rzucające całkiem nowe światło na sytuację, która dotychczas wydawała się pozornie nierozwiązywalna; wskażą one dobre rozwiązanie jakiegoś istniejącego dylematu, a tym samym umożliwią osiągnięcie przełomu.
Jednocześnie dojdą do głosu poważne wątpliwości w słuszność obranej drogi oraz wyznawanych przekonań. Osoby piastujące kierownicze stanowiska i wszelkiego rodzaju przywódcy muszą liczyć się z tym, że zostaną zakwestionowane motywy ich działania, zachowanie oraz oni sami jako ludzie. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, to spróbujcie nie reagować przedwcześnie – zatrzymajcie się na chwilę, poczujcie, co Wam w duszy gra, ustalcie, co jest dla Was ważne i wybadajcie konkretne opcje. Lepiej nieco odczekać i nie ferować pochopnych wyroków. [Księżyc w Skorpionie]

Już w CZWARTEK będzie można łatwiej rozpoznać, co jest istotne, i skoncentrować na tym uwagę, ewentualnie uporządkować poczynione doświadczenia.

W PIĄTEK (o godzinie 10:29) nastąpi nów. Jeśli w minionych dniach poświęciliście czas na to, żeby zająć się swoimi sprawami i zachodzącymi procesami, to jakiś wgląd czy impuls może teraz przyczynić się do osiągnięcia przełomu, a nawet pozwoli na wielki skok naprzód i skorzystanie z rozwiązania, które dotychczas nie było brane pod uwagę. Odważcie się na coś nowego! Uwaga na nieoczekiwane zwroty akcji. [Księżyc w Strzelcu, Mars w opozycji do Urana 17°]

W czasie WEEKENDU da o sobie znać potrzeba bezpieczeństwa, klarowności, oparcia i stabilności. Poświęćcie trochę czasu na to, żeby uporządkować doświadczenia i obserwacje poczynione w minionych dniach i na nowo się spozycjonować. Pragmatyczne i rzeczowe podejście do życia, oparcie w faktach i wierność zasadom pozwolą Wam stworzyć solidne podstawy pod dalsze działania i decyzje. Postarajcie się jednak nie upierać przy starych pryncypiach, powściągnijcie też przemożną skłonność do krytykowania innych czy narzucania im swojej woli. Poza tym konfiguracje astrologiczne doskonale nadają się teraz na przeprowadzenie wszelkiego rodzaju prac porządkowych. [Księżyc w Koziorożcu]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »